1. Ana Sayfa
  2. Blog Hakkında

Blog Hakkında


Herkese Merhabalar!

Blog’uma hoşgeldiniz, sefa getirdiniz.

Şimdi ben neden böyle bir blog açtım, niçin açtım? Blog’umun ilk yazısında size biraz bundan bahsetmek, biraz da kendimi tanıtmak istiyorum.

1991 doğumlu İzmir’de yaşayan bir İngilizce öğretmeniyim. Yeni şeyler denemeyi, keşfetmeyi çok seviyorum. Neredeyse her hafta yeni tarifler deneyip, yeni makyaj malzemeleri alıyorum. Aromaterapiye ve doğal taşlara merak sardım (ya da merak saldım. Artık hangisi doğruysa). Her boş anımda yeni şeyler araştırıp, yeni şeyler okuyup bilgilenmeye çalışıyorum. Bu oluşturduğum Blog’umda da bu denediğim yeni şeyleri sizinle paylaşmak istedim. Aynı zamanda kendim için de bir günlük, bir arşiv oluşturmak istedim. Yaptığım şeyler bazen muhteşem olsa da, bazen bir fiyaskoya da dönebiliyor. Bu yeni deneyimler günlüğümde de deneyip, beğendiğim şeyleri benim gibi farklı alanlara ilgi duyan herkesle paylaşacağım.

Blog’umda bireysel olarak denemediğim hiçbir şeyi yayınlamayacağım. Bu sebepten tüm resimler de bana ait olacak. Harika resimler çekemesem de, elimden gelenin en iyisini yapacağım, artık yetinmeye çalışacaksınız. 😊

Makyaj ürünleri konusunda her zaman uygun fiyatlı ve kaliteli ürünler peşindeyim. Makyaj yapmayı ne kadar sevsem de bir allığa 150 TL, bir far paletine 300 TL vermek istesem de, verecek bütçem yok maalesef. Makyaj konusunda bir eğitim var mı? Hayır yok. Anlayacağınız, makyaj yorumlarımı tamamen çıplak bir gözle yapıyor olacağım. Yanlış kelimeler kullanıp, sürçü lisan edersem şimdiden affola.

Kitaplarımın benim için yeri çok ayrı. Kitapsız bir yaşam düşünemiyorum, o kadar söyleyeyim. Basılı kitapların yanı sıra sahip olduğum Kobo’dan da kitaplar okuyorum. Kobo’mun resmini görürseniz, şaşırmayın.

İzlediğim, keşfettiğim ve beğendiğim dizilerin yanı sıra, keyif aldığım filmleri de bu blog’umda beğenilerinize sunacağım. Örgü, tığ işlerine de büyük ilgi duyuyorum. Çok vakit ayıramasam da, bu işte usta olmasam da, kendimce bir şeyler örüp kullanıyorum. Çok da keyif alıyorum. Elişi köşesinde yaptığım modelleri, klasik deyimle “el emeği, göz nuru” ördüklerimi de paylaşacağım.

Kısacası; elişi, kozmetik, cilt bakımı, yemek tarifleri, kitap-film-dizi yorumları ve aromaterapi konusunda bilgiler bulacaksınız bu sitemde. Yaparken, fotoğraflarken, deneyimlerken ve yorumlarken büyük keyif alıyorum. Umarım siz de benim aldığım keyfin en az yarısını yazılarımı okurken ya da kendiniz deneyimlerken yaşarsınız. Yorumlarınız, beğenileriniz ve arkadaşlarınızla paylaşımlarınız benim için çok değerli. İyi-kötü her türlü yoruma açık olduğumu belirtmek isterim. İyi olduğum şeylerin yanı sıra yanlış yaptığım, beceremediğim, eksik bilgilere sahip olduğum konularda yorumlarınızı ve desteklerini her zaman bekliyor olacağım.

Çıktığım bu yolculukta sizi de yanımda görürsem çok mutlu ve memnun olacağım.

Yazılarda ve yorumlarda görüşmek, buluşmak üzere.

Sevgiler. 😊