1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Technic Allık Paleti Colour Fix Blush İncelemesi

Technic Allık Paleti Colour Fix Blush İncelemesi
0

Allık artık günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden. Hiç makyaj yapmayanlar bile yüzünü renklendirmek için allık kullanıyor. Farklı renklerde allık almaktansa palet şeklinde allık aldığımızda hem daha uyguna geliyor, hem de seçeneğimiz bol oluyor. Bu yazımda da size Technic markasının bir allık paletinden bahsetmek istiyorum.

Technic’in bu allık paletini Eve mağazasında %70 indirimde görmüştüm. 24 TL gibi çok komik bir fiyata 8 allığım olur, en kötü çöpe atarım, 24 TL nedir ki diye düşünerek, hakkında da hiçbir bilgi sahibi olmadan satın almıştım. Kullanmaya başladığımda ise iyi ki almışım dedim. Şu anda da fiyatı 78 TL olsa da indirimde 30-35 TL’ye bulabileceğiniz bir palet.

Palette toplamda 8 adet renk bulunuyor, 2 adet yüzü ısıtmak için kullanılabilecek bronzer tarzı renk, 3 adet farklı pembe tonları, 1 tane şeftalimsi bir renk, 1 tane de kırmızı bulunuyor. Allıkların hepsi mat. Gözenek problemleri olan benim gibi biri için mat daha kullanışlı oluyor. Tabii 1-2 tane ışıltılı renk konulsa tadından yenmezdi.

İçerisinde bulunan renkler inanılmaz pigmentli, bu sebeple fırçaya çok az alarak, elinizde de biraz dağıtarak kontrollü bir şekilde uygulamanızda fayda var. Yoksa palyaçoya dönmeniz işten bile değil. Seyrek bir fırça kullanmanızı öneririm. Renkleri dağıtması bir tık zor, fakat kalıcılık açısından da ben başarılı buldum. Palette çok az bir tozutma var, fakat bu beni hiç rahatsız etmedi.

Pembe tonları birbirine çok yakın. Fakat denediğinizde renklerin birbirinden farklı olduğunu göreceksiniz. Renkleri görebilmeniz için kolumda uyguladım. Pembe zaten en çok kullanılan renklerden. En baştaki 2 bronzer rengi ise hafif bir boyutlandırma için kullanılabileceği gibi, göz üstünde geçiş rengi olarak da değerlendirilebilir. Şeftalimsi rengi ise gerçekten doğal duruyor. Kırmızı olan rengini neredeyse hiç kullanmadım, çünkü çok yoğun bir renk.

Allık ve bronzer olarak kullanılmasının yanı sıra, far paleti olarak da çok güzel değerlendirilebilir. Zaten ürün kocaman, bitirmek imkansız gibi geliyor. Ömürlük bir palet diyebiliriz. Uygun fiyatlı allık arıyorsanız, kesinlikle bakabileceğiniz ve sizi pişman etmeyecek bir ürün. Ben çok memnun kaldım.

Siz Technic markasının bu paletini kullandıysanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sevgiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Beaulis Dream It Kontür Paleti İncelemesi

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap