1. Ana Sayfa
  2. Ördüklerim

Başlangıç Seviyesinde Yalancı Selanik Örgüsü Nasıl Yapılır?

Başlangıç Seviyesinde Yalancı Selanik Örgüsü Nasıl Yapılır?
0
Merhaba Portakal Çiçeklerim,

Örgü örmek inanılmaz rahatlatıcı ve insanı çok motive edici bir hobi. Giyeceklerinizi kendiniz üretebilmek insana bir güven sağlıyor. Dümdüz bir ipten modeller üretmek bana çok keyif veriyor.

Bu yazımda da size düz ve ters örgü bilen herkesin yapabileceği yalancı selanik modeli ile geldim. Örmesi çok keyifli ve çok da basit. Bu modelden özellikle boyunluk ve atkı çok hoş duruyor. Önü de arkası da ayrı güzel göründüğü için çift taraflı da kullanabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan, hazırsanız başlayalım. Modelin videolu anlatımını görmek isterseniz: Tık Tık.

Modelin yapılışı:

İlk olarak şişimize 5’in katları kadar ilmek attıktan sonra 2 tane daha ilmek atarak başlıyoruz. Mesela 35 ilmek atacaksanız 37 olarak atıyorsunuz.

  1. Sıra: 3 tane düz ile başlayalım. *1 Ters 4 Düz* örüyoruz. Sıra sonuna kadar yıldız içerisinde kalan kalın harfle yazılmış şekilde örüyoruz. 3 düz ile bitiriyoruz.
  2. Sıra: *2 Ters 3 Düz* şeklinde sıra sonuna kadar ilerliyoruz. 2 ters ile bitiriyoruz.

Örgümüz bitene kadar bu 2 sırayı takip ediyoruz. Hepsi bu kadar!

Resimde gördüğünüz boyunluğun tamamını bu örnek ile ördüm. Batik bir ip kullandım, akıllı yün diye de biliniyorlar. Artık nasıl renkler kullanacağınız ve neler öreceğiniz sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Bu örgü modelini kullanırsanız, yorumlarda lütfen belirtin. İnstagram adresinden ya da mail ile de ördüklerinizi bana iletebilirsiniz. Sorularınız olursa yorumlarda belirtirseniz cevaplamaya çalışırım.

Öpücükler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Kolay Boyunluk Yapımı

 

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap