1. Ana Sayfa
  2. Bakım Önerileri

Doğal Malzemelerle Sinüs Temizleyici Tonik Tarifi

Doğal Malzemelerle Sinüs Temizleyici Tonik Tarifi
0
Merhaba Ay Işıklarım,

Şu mevsim geçişlerinde eğer sinüzit problemleri yaşıyorsanız – benim gibi – bu zamanlarda burun açıcı spreyleriyle yaşıyorsunuzdur. Uzun süre burun spreylerini kullanmak burnumuza ve bünyemize zarar verebilir. Ben de bu nedenle sinüslerimizi temizleyebilecek doğal karışımlara yöneldim.

Bu yazımda da benim gibi bu sorunu yaşayanlar için – ben bu konuda yalnız olamam herhalde – kullandığım bir tonik tarifini sizlerle paylaşmak istedim.

Tonik için malzemeler:

2 bardak ılık içme suyu
1 çay kaşığı deniz tuzu
1 damla lavanta yağı
1 damla çay ağacı yağı

Yapılışı ve Uygulanışı:

Tuzu içme suyunun içerisinde eritiyoruz. Daha sonra lavanta yağını ve çay ağacı yağını ekliyoruz.

Sinüs temizleme işlemi için hazırlanmış çaydanlığa benzeyen araçlar var. Benim elimde öyle bir araç olmadığı için normalde kullanmadığım bir çaydanlığı kullandım.

Lavabonun başına geçiyoruz. Karışımın yarısını çaydanlığa döküyoruz. Kafamızı bir tarafa eğiyoruz. Nefesimizi tuttuktan sonra üstte olan burun deliğimizden karışımı dökmeye başlıyoruz. Karışım bittikten sonra burnumuzu temizleyip, kafamızı diğer yana eğerek diğer burun deliğimizde de aynı işlemi uyguluyoruz.

Bu uygulamayı günde 3 defaya kadar yapabilirsiniz. Ben uyanınca ve akşam olmak üzere 2 defa yapıyorum ve oldukça rahatlıyorum, sinüzit problemlerime iyi geliyor. Siz de bu toniği denerseniz lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın.

Sevgiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Doğal Malzemelerle Tonik Yapımı
E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap