1. Ana Sayfa
  2. Bakım Önerileri

Doğal Malzemelerle Tonik Yapımı – DIY

Doğal Malzemelerle Tonik Yapımı – DIY
0
Merhaba Kestanelerim,

Bugün evde kendiniz hazırlayabileceğiniz bir tonik tarifi ile geldim. Artık herkes kimyasallardan kaçabildiği kadar kaçıyor. Ben markaların toniklerini alsam da, bu yaptığım toniği de sık sık kullanıyorum. İçerisindeki doğal yağlarla çok hoş da bir kokusu oluyor. Yağların oranlarını kendinize göre tabii ki arttırıp azaltabilirsiniz. Fakat kullanmadan önce bu yağlardan herhangi birine alerjiniz var mı, bunun testini de mutlaka yapın. Eğer alerjiniz varsa, faydadan çok zarar getirecektir.

Ben baz olarak papatya suyu kullandım. Lavanta ya da gül suyunu baz olarak kullanarak da bu toniği yapabilirsiniz. Herhangi bir şişeye doldurarak kullanabilirsiniz. Ben eski bir tonik şişesini kullandım. Şimdi gelelim malzemelere.

Tonik için malzemeler:

200 ml papatya suyu
7 damla bergamot yağı
7 damla çay ağacı yağı
7 damla limon yağı
7 damla lavanta yağı
Boş bir şişe

Ben bu yağları kullanmak istedim. Sivilceleri azaltma ve tedavi etme konusunda limon ve çay ağacı yağının faydalı olduğu biliniyor. Lavanta ve bergamot yağı da hem cildimizi hem ruhumuzu sakinleştirmek ve dinginleştirmek için faydalı olacak. Siz başka seçimler yapabilir, kendi karışımınızı da oluşturabilirsiniz. Kişisel seçiminize kalmış. 😊

Tonik yapılışı:

Tüm malzemeleri boş şişemizin içerisinde karıştırıyoruz. Cildimizi makyajdan arındırdıktan sonra kalıntıları temizlemek için ya da bir temizleme jeliyle yıkadıktan sonra tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Her kullanımdan önce çalkalamanızı öneririm.

Bu toniği yaparsanız, yorumlarınızı bekliyorum. Başka yağlar eklerseniz bunları da paylaşın.

Öpücükler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Makyaj Sabitleyici Yapımı

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap