1. Ana Sayfa
  2. Ördüklerim

Harry Potter Atkısı Yapımı – Çift Taraflı

Harry Potter Atkısı Yapımı – Çift Taraflı
0

Harry Potter evrenini çok seviyorum; kitapları, filmleri, sembolleri… Hep bir Harry Potter atkım olsun istiyordum ve sonunda bir tane yaptım! Hatta bir tane değil, iki tane yaptım! Çok vakit alsa da sonucunda kendimle gurur duyduğumu da itiraf etmem lazım. Harry Potter atkısı biraz uğraştırıyor, yapımı da çok kolay değil. Örgü örmeyi biraz biliyor olmanız lazım, aksi takdirde çok zorlanabilirsiniz. Özellikle çift taraflı olması sebebiyle…

Ben ördüğüm atkılarımda 2,5 ve 3 numara şişler kullandım. İlk atkıda 3 numara, ikinci atkıda ise 2,5 numarada. Daha kalın şişlerle örerseniz çok geniş ve büyük olabilir, bu sebeple ince şişler ve ince ipler kullanmanızı öneririm. 2 adet renk seçtikten sonra atkınızı örmeye başlayabilirsiniz.

Bu atkımız çift taraflı, yani her iki tarafında da aynı desenler var. Bu sebeple farklı bir örgü tekniği kullanılıyor. Çift taraflı örgüye başlama ve örgüyü bitirme tekniğinin yanı sıra, örgüyü nasıl öreceğinizi de Youtube kanalımda anlattım.

Çift taraflı örgüye başlama videom:

Bu şekilde örgüye başladıktan sonra aşağıda paylaştığım örgü modelini takip etmeniz gerekiyor. Tüm atkıyı örebileceğiniz gibi, sadece 1-2 adet modeli alıp başka yerlerde de kullanabilirsiniz. Atkı toplamda 41 ön 41 arka için 82 ilmek ve 604 sıradan oluşuyor.

8 sayfalık bu pdf dosyasını indirip çıktı almanızı öneririm. Daha sonra çift taraflı örme tekniğiyle bu modeli örmeye başlayabilirsiniz. Kişisel olarak her sırayı ördükten sonra o sırayı keçeli bir kalemle çizerek takip ediyorum. Böylece hangi sırada olduğumu da karıştırmıyorum, sizin de böyle yapmanızı öneririm.

Çift taraflı örgüyü nasıl öreceğinizi ve bu örgünüzü nasıl bitireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki videomu izleyebilirsiniz:

Veeeee Harry Potter atkısı hazır! Artık atkınızı kullanabilir ve bol bol hava atabilirsiniz! İnsanların “Nereden almış acaba?” diye düşünmelerine neden olabilirsiniz 😊. Sorularınız olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Eğer bu atkıyı örerseniz ve instagram hesabınızda paylaşırsanız @rujumvekahvem hesap adıyla beni de etiketlemeyi lütfen unutmayın!

Sevgiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Yıldız Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap