1. Ana Sayfa
  2. Bakım Önerileri

Gece Cilt Bakımı Rutinim

Gece Cilt Bakımı Rutinim
0
Merhabalar Ponçiklerim,

Sizinle her gece – ya da çoğu gece – uyguladığım cilt bakımı rutinimi anlatmak istiyorum. Belki birisine faydası olur.

İlk olarak hepimizin bildiği gibi makyajımızı çıkarmadan yatmıyoruz. Yoksa cildimiz nefes alamaz. Herkes bunu tabii ki de biliyor ama ben yine de hatırlatmak istedim.

Ben göz makyajımı çift fazlı bir makyaj temizleyicisi ile temizliyorum öncelikle. Daha sonra cildimdeki makyajı temizliyorum.

Cildime uygun bir temizleyici ile yüzümü yıkıyorum ve kuruluyorum.

Ardından bir tonik uyguluyorum. Elinizde hiçbir şey yoksa gül suyu bile olur. O cildimde kururken kaşlarıma ve kirpiklerime hint yağı ve badem yağı ile bakım yapıyorum.

Tonik kurudu artık. Şimdi sıra nemlendirmede. Masaj yaparak cildimi nemlendiriyorum. Göz altlarıma bir göz altı nemlendiricisi sürüyorum. Son olarak ise nemlendiricim cildime biraz nüfus ettikten sonra, çay ayağı yağını yanaklarıma sürüyorum. Büyük gözenekli, hafif yağlı bir cildim var. Bir de kırmızılıklar var. Çay ağacı yağı bu sorunlarıma çok iyi geliyor. Bu yağ uygulama işlemini cildimi tahriş etmemesi adına her gece uygulamıyorum. Eğer sivilcelerim çok artmışsa Imex sivilce kremi ile tedavi etmeye çalışıyorum.

Tamam, itiraf ediyorum, her gece bu kadar detaylı cilt bakımı yapamıyorum. Bazen yağlama kısmını atlıyorum. Bazense göz makyajımı çıkarıp, yıkayıp nemlendirip yatıyorum. En az 2 günde 1 bu bakımı uygulamaya özen gösteriyorum. Genelde ise her gece yapıyorum. Fakat en önemlisi tabii ki de makyajımı çıkarmadan yatmıyorum.

Siz gece yatmadan önce neler yapıyorsunuz? Bana verecek bir cilt bakımı tüyonuz var mı?

Öpücükler.

Belki bu da ilginizi çekebilir: Makyaj Sabitleyici Sprey Yapımı

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap