1. Ana Sayfa
  2. Bakım Önerileri

Dudak Balmı – Kendin Yap

Dudak Balmı – Kendin Yap
0

Merhaba Papatyalarım;

Kış aylarında dudak kremsiz yaşamak mümkün mü acaba? Pek çok markanın dudak kremleri ve balmları mevcut. Fakat bugün biz kendi dudak balmımızı 5 dakikada yapacağız. Hem içinde ne olduğunu bileceğiz, hem daha ucuza mal edeceğiz, dolayısıyla ekonomik olacak, hem kendimiz yapmış olacağız, hem de doğal malzemeler kullanacağız.

Hazırsanız başlayalım.

2019-12-29 03.19.58 1

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı bal mumu
3 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
7 – 8 damla nane yağı
Birkaç damla gül suyu ya da gül yağı (opsiyonel)

Yapılışı:

İlk olarak bal mumunu ve Hindistan cevizi yağını bir tavada eritiyoruz. Eğer mikrodalganız varsa, mikrodalganın içerisinde daha da pratik bir şekilde eritebilirsiniz. Buradaki en zor şey benim için bal mumlarını kesmekti 😊 Hindistan cevizini koyarken de elinizi korkak alıştırmayın. Doldurun kaşığı.

Erittikten sonra ocaktan alarak badem yağıyla, nane yağını ekliyoruz. Nane yağı bizim dudaklarımıza daha dolgun bir görünüm verecek. Son olarak da gül suyu ya da gül yağını ekliyoruz. Gül yağı çok pahalı bir yağ. Benim elimde yoktu, ben gül suyu ekledim. Küçük kaplara ya da boş ruj veya dudak kremi kutusuna balmımızı ekliyoruz. Kapağı açık bir şekilde donmasını bekliyoruz. Sonra da dudaklarımız kurudukça sürüyoruz.

20191229_151902

Ben ilk defa kendime bir dudak balmı yaptım. Elimde boş dudak kremi kabı olmadığı için küçük cam kavanozlara koydum ve çok şirin oldular. Dudağa da yumuşacık bir his veriyor, bayıldım. Bittikçe yapacağım kesinlikle.

Eğer bu dudak balmını denediyseniz, yorumunuzu aşağıya bırakın. Siz başka şekilde yapıyorsanız, lütfen onları da paylaşın.

Hepinizi öpüyorum.

Belki bu yazı da ilginizi çeker: Kolay Boyunluk Yapımı

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap