1. Ana Sayfa
  2. Ördüklerim

Haraşo Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Haraşo Örgü Modeli Nasıl Yapılır?
0

Bugün en sık kullanılan örgü modellerinden biri ile karşınızdayım. Haraşo (doğru yazılışı haraşoymuş, ben hep haroşa yazıyordum 😊), özellikle örgü örmeye yeni başlayanların çok sevdiği bir model, çünkü yapımı inanılmaz basit. Tüm ilmeklerde hep aynı şeyi uyguladığınızda, çok güzel bir model ortaya çıkarmış oluyorsunuz.

Bu model kıvrılma yapmıyor, bu sebeple lastik istemiyor ve lastik yerine de rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu sebeple, örgü uçlarında çok tercih ediliyor. Hem erkek, hem kadın, hem bebek örgülerinde de sıklıkla görebiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her türlü örgüde kullanılabiliyor.

Bu modelde atmamız gereken belirli bir ilmek sayısı bulunmuyor. İstediğiniz kadar ilmek atabilirsiniz. Nasıl ilmek atacağınızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak Youtube kanalımda bulunan “İlmek Nasıl Atılır?” videosuna bakabilirsiniz.

Şişimize istediğimiz kadar ilmek attıktan sonra; sağ elimizdeki şişimizi sol elimizdeki şişin içerisinden kendimize doğru batıyoruz (ters ilmek örüyormuş gibi). Bu şekilde ördükten sonra da aynı şekilde tüm ilmekleri örerek devam ediyoruz. Örgünün tersinde de, yüzünde de aynı şekilde örüyoruz.

Hepsi bu kadar!

Youtube kanalımda bu örgü modelinin yapılışını paylaştım. Haraşo modeli ile ilgili bir iki tane de ipucu paylaştım. Videoyu izlemek isterseniz:

Bu modeli kullanarak bir şey örerseniz beni instagram hesabından etiketlemeyi lütfen unutmayın (ig: @rujumvekahvem).

Yazı-video önerilerinizi, eleştirilerinizi iletmek ya da benimle iletişime geçmek isterseniz bana [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler.

Bu yazıya da bakmak ister misiniz?: 3 Düz 3 Büz Örgü Modeli

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap