1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Flormar Make-Up Fix Spray Yorumu

Flormar Make-Up Fix Spray Yorumu
0

Makyaj sabitleyici spreyler özellikle maske kullandığımız bu dönemlerde çokça tercih ettiğimiz ürünlerden oldu. Maske kullandığımızdan çok sık makyaj yapmasam da, yaptığım zaman da makyaj sabitleyici bir ürün kullanma gereksinimi duyuyorum. Bu yazımda da size Flormar Make-up Fix Spray isimli makyaj sabitleme spreyinden bahsedeceğim.

Ürün 75 ml. Boyutu küçük, fakat makyaj sabitleme spreyi için yeterli. İçeriği üzerinde yazan bilgiye göre; alkol, denat, butane, su, propane, isobutane, vp/va coplymer, gliserin, bisabolol, phenoxythanol, chamomilla recutita, cucumis sativus’dan oluşuyor. Bol kimyasal içeren bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Bu ürünü aylar önce %50 indirimden almıştım, çok uygun fiyatlıydı. Şimdi tabii ki zamlardan sonra fiyatı her şey gibi arttı. Sabitleme vaadini yerine getirdiğini düşünüyorum, normalde sprey kullanmadan maske taktığımda makyajın yarısı maskede kalırken, maskeye bulaşma oranı baya azaldı. Fakat, ürünü kullanmak işkence gibi resmen. Biraz uzaktan sıkmanız gerekiyor spreyi. Sıktıktan sonra nefes alırsanız direkt boğazınıza kaçıyor ve öksürtüyor. Gözlerinizi bir süre açmamanız gerekiyor, gözleri de yakıyor. İçerisindeki alkol miktarı şişe üzerinde belirtilmemiş, ama bu kadar yaktığına göre çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

Başka sitelerde okuduğum yorumlara göre pek çok kişi ürünü çöpe atmış. Saç spreyine benzetiliyor genel olarak. Ürün buhar gibi çıkıyor içerisinden, uygulayıp uygulamadığınızdan da emin olamıyorsunuz. Cilt ile çabuk bütünleşiyor, ama maalesef yapış yapış bir his bırakıyor cildinizde. Gözleriniz yandığı için göz makyajınızın akmasına da neden olabiliyor. Ek olarak bu ürünün bazı kişilerde alerji yaptığını da okudum.

Ürün 75 ml olmasına rağmen çok çabuk bitiyor. Miktarını görünce uzun süre dayanacağını düşünmüştüm, öyle olmadı. İndirimsiz fiyatı 80 TL (ben bu yazıyı yazarken 80’di, yayınlamak istediğimde 86,75 olmuş), açıkçası bir daha bu spreyi alacağımı hiç düşünmüyorum. Makyajın kalıcılığını arttırsa da kullanırken işkence çektiğim için bir daha kullanmam. Uygun fiyatlı kullanılabilecek ve denenebilecek başka ürünler var. Bloğumda başka spreyler denedikçe de yazacağım tabii ki.

Siz yine de Flormar Make-Up Fix Spray ürününe bakmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Beaulis markasının Stop It isimli spreyi hakkında yazdığım yazıyı okumak içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Beğendiğiniz ve performansını sevdiğiniz uygun fiyatlı – ne kadar uygun fiyatlı olabilirse – makyaj sabitleyici spreyleri aşağıda yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim. Hem benim için, hem de uygun fiyatlı makyaj spreyi arayan blog okuyucuları için güzel bir referans noktası olur.

Sevgiler.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap