1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Mizon Bye Bye Pimple Patch (Sivilce Bandı) Yorumu

Mizon Bye Bye Pimple Patch (Sivilce Bandı) Yorumu
0

Ergenliğe girdim gireli sivilcelerle başım dertte. Yediğime içtiğime dikkat etsem de etmesem de, adet döneminde olsam da olmasam da, her zaman yüzümde sivilce var. Pek çok şey denedim, fakat sivilcelerden tamamen kurtulmam mümkün değil gibi. Bu sebeple en azından şu sivilceleri kurutur diye Mizon Bye Bye Pimple Patch ürününü aldım, deneyeyim dedim. Bu yazımda size bu ürün ile olan deneyimlerimden bahsedeceğim.

Her paketin içerisinde 24 adet bant bulunuyor. Yapıları incecik ve şeffaf, cildinizde neredeyse fark edilmiyor. Ben yine de dışarı çıkmadım bu bantlarla 😊. Üzerine fondöten sürünce kenarları belli olduğu için o şekilde de kullanmak istemedim.

Bandı hep yatarken kullandım. Yatmadan önce sivilcenin üzerine yapıştırdım ve sabah çıkardım. Yatarken çok dönmeme rağmen bantlar çıkmadı, ben çıkar diye düşünmüştüm. Bu açıdan baya sağlam bir materyalden yapılmış.

Bantların kullanımı ise şöyle: Şişmiş sivilcenizin üzerine yapıştırarak uyuyorsunuz. Sabah kalktığınızda bantın içi sivilceden çıkan sıvı ile dolmuş oluyor ve sivilcenin şişliği inmiş olarak uyanıyorsunuz. Tabii birkaç tane dikkat etmeniz gereken husus var. Sivilcenizin ucu delinmiş ya da sivilcenin ucu beyaz olmalı. Diğer sivilcelerde çok da işe yaramıyor. Ek olarak hiçbir yerde okumadım ama benim başıma şöyle bir şey geldi; bantı kaldırdığımda sivilcenin içindeki son kalan sıvıyı da çekiyor, bu sebeple sivilcemi sıkmışım gibi kanamaya başlıyor. Bantı kaldırdıktan sonra 1-2 dakika kadar da kanın durmasını bekliyorum. Sivilceyi tamamen geçirmediğini de belirtmek lazım, fakat hem iyileşme sürecini hızlandırıyor hem de sivilceye dokunamadığınız için ya da yastıktaki bakterilerle temas etmediği için sivilcenin yayılmasını ve daha da kötüleşmesini engelliyor.

Ben 3 paket ürününü Trendyol’dan 110 TL’ye aldım. Ürünü satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ben bu sivilce bantlarını sevdim. Elimdekiler daha bitmedi, fakat bitince tekrar alırım. Tamamen kurtulamasam da, kurumasına yardımcı oluyor.

Siz Mizon Bye Bye Pimple Patch isimli sivilce bantlarını kullandınız mı? Sizin yorumlarınız neler?

Sevgiler 🤗

Bu yazı da ilginizi çekebilir: İsana Perfect Teint Kapsül Yorumu

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap