1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

5 Dakikalık Sabah Rutini – Gününüz Daha Güzel Geçsin Diye!

5 Dakikalık Sabah Rutini – Gününüz Daha Güzel Geçsin Diye!
0

Sabah insanı olmadığı için, bazılarımız yataktan yorgun ve isteksiz kalkıyor. Alarm çaldığında yatağımızdan ayrılmak zor geliyor olabilir. Uyandığınızda uygulayabileceğiniz 5 dakikalık sabah rutini ile önünüzdeki günü daha enerjik ve motivasyon dolu karşılayabilirsiniz. Bu kolay rutini, odanızdan çıkmadan bile tamamlayabilirsiniz. Her gün uyguladığınızda, sizin için bir alışkanlığa dönecek.

  1. Alarmınızı ertelemeyin (30 saniye): Telefonunuzu yataktan kalkmadan ulaşamayacağınız bir yere koyun, böylece kapatmak için yataktan kalkmak zorunda kalacaksınız. Uyanmak için görevler yapmanızı şart koşan Alarmy gibi uygulamaları da deneyebilirsiniz. Alarmınızı kapatırken gülümseyin ki mutlu hisler vücudunuzu kaplasın. Kendinize bugünün güzel bir gün olacağınızı söyleyin.
  2. Sabah ışığının içeri girmesine izin verin (10 saniye): Modunuzu yükseltmesi ve vücudunuzun sabah olduğunu algılaması için perdeleri açın ve güneşin içeri girmesine izin verin.
  3. Güneşi selamlayın (1 dakika): 1 dakika boyunca vücudunuzu hareket ettirin. İp atlama, mekik gibi hareketler ya da esneme hareketleri yapabilirsiniz.
  4. Meditasyon yapın (1 dakika): Gününüzün nasıl geçeceği ile ilgili görselleştirme alıştırmaları yapın ve yüksek sesle olumlamalar söyleyin. Sadece nefes alma verme ile de meditasyon yapabilirsiniz.
  5. Minnettar olduğunuz şeyleri düşünün (30 saniye): Minnet duyduğunuz şeyleri düşünün ve yüksek sesle sayın. Bu alıştırma gününüze pozitif duygularla başlamanıza yardımcı olacak.
  6. Yatağınızı yapın (1 dakika): Yatağınızı yapmak sizi psikolojik olarak odanızı terk etmeye hazırlar. Toplanmış bir yatak olan eve gelmek de çok rahatlatıcıdır. Ekstra zamanınız kalırsa, sağda solda atılmış olan kıyafetleri toplayabilir ya da komodininizi düzenleyebilirsiniz.
  7. Şarkı söyleyin (kalan 50 saniye): Enerji dolu bir şarkı açın ve odanızdan çıkarken şarkıya eşlik ederek dans edin. Şarkı söylemek modunuzu yükselten ve vücudunuza enerji veren endorfin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur.
Bu rutini uygulamak için kendinize zaman tanıyın. İsterseniz süreyi uzatabilirsiniz. Bir sabah rutini oluşturmak, gününüzün daha enerjik ve pozitif geçmenize yardım edecek. Bu 5 dakikalık sabah rutinine kendiniz de eklemeler yapabilir ya da kendinize göre başka bir rutin oluşturabilirsiniz.

Bir sabah rutininiz varsa yorumlarda bizimle paylaşırsanız beni çok mutlu edersiniz.

Sevgiler 🤗

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Hafta Sonundan En İyi Şekilde Faydalanabilmeniz İçin 40 Fikir!

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap