1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Avon Calming Effects Mattifying Fondöten İncelemesi

Avon Calming Effects Mattifying Fondöten İncelemesi
0

Avon hepimizin sevdiği markalardan. Bu fondöteni yıllar önce severek kullanıyordum, artık biraz daha tecrübeli hale gelmişken bir kere daha satın alarak incelemek ve yorumlamak istedim.

İlk olarak ambalajından başlayayım. Cam şişede ve pompalı olarak geliyor, bu da kullanım kolaylığı sağlıyor. Cam şişeli ürünleri ayrı seviyoruz zaten 😊 Fakat pompası çok fazla ürün vermiyor, yani defalarca basmak zorunda kalıyorum. Bir yandan iyi, bir yandan kötü bir özellik.

Fondöten oldukça ince yapıda, kolay dağılıyor. O kadar ince yapıda ki, neredeyse hiçbir kusuru kapatmıyor. Cildinizde çok fazla kusur yoksa, sadece renk eşitlemek için kullanacaksanız seveceğiniz bir ürün. Benim cildim o kadar pürüzsüz olmadığı için kapatıcılığı maalesef yeterli gelmedi. Piyasadaki pek çok BB kremden bile daha ince yapısı var. Bu ince yapısı sayesinde ciltte maske gibi de durmuyor, cilt ile kolay bütünleşiyor diyebiliriz. Ürün ince yapıda olduğu için süngerle uyguladığınızda ürünün çoğunu sünger emiyor, parmakla dağıttıktan sonra sonuca göre süngerle geçmek isteyebilirsiniz.

Cildiniz yağlı ise memnun kalmayabilirsiniz. Matlaştırıcı bir fondöten olmasına rağmen cilde nem veriyor, bu sebeple gün içerisinde kusma yapabilir. Kesinlikle pudra ile sabitlemeniz gerekiyor.

Bende herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmadı, ürünü kullanan kişilerden bazıları alerji yaptığını da söylemiş.

Ek olarak çok kalıcı bir fondöten de değil kendisi, 3-4 saat sonra fondötenin çoğu cildinizden uçmuş oluyor.

Özetle; yapısı ince olmasına rağmen geçmişte hatırladığım kadar çok sevemedim bu fondöteni. Kapatıcılığının az olması, kusma yapabilmesi ve kalıcılığının da az olması sebebiyle bu şişeyi bitirdikten sonra (bitirebilirsem) bir daha almayı düşünmüyorum

Siz Avon markasının bu fondöteni kullandınız mı? Yorumlarınız neler? Favori fondöteniniz hangisi? Yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Wet n Wild Photofocus Kapatıcı İncelemesi

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap