1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

L’oreal True Match Fondöten Yorumu

L’oreal True Match Fondöten Yorumu
0

L’oreal markasının en çok bilinen ve sevilen L’oreal True Match Fondötenini biraz geç olsa da ben de aldım ve kullandım. 1 aydır düzenli olarak her gün kullanıyorum ki fondötenin üzerinde yazan “Cildin görünümü düzeltir” iddiasının ne kadar doğru olduğunu anlayabilelim.

Ürün cam şişede geliyor. Sağlam bir şişesi ve pompası var. Kullanımı oldukça kolay. Ben 1N rengini almıştım, fakat bana çok açık oldu. Normalde ivory renkleri bana tam olur, bu fondötende rengimi yakalayamadım. Cilt renginiz bana yakınsa size de çok açık gelecektir. Bu sebeple koyu bir fondötenle karıştırarak kullanmak zorunda kaldım, aksi takdirde hayalet gibi oluyorum 😊.

Fondötenin hafif bir yapısı var. Cildiniz kuru ise sizde pul pul görüntü yaratabilir, çünkü anladığım kadarıyla nemlendirme özelliği yok. Hafif yapısı sayesinde ciltle kolayca bütünleşiyor ve maske ya da kalıp gibi durmuyor. Az miktarda çizgilere dolma eğilimi var. Ben pudralamadan kullanmayı tercih ediyorum.

Kapatıcılığı orta seviyede, benim için oldukça yeterli. Yüksek kapatıcılı fondötedenler maske gibi durabiliyor ciltte, bu fondöten ise sürdüğünüzde yüzünüzde ağırlık yapmıyor. Pek çok cilt tipiyle rahatça uyum sağlayacağını düşünüyorum.

Benim oldukça sorunlu bir cildim var, aşağıdaki resimde fondötensiz halini gördüğünde anlayabilirsiniz. Cilt lekelerimi ve sivilcelerimi tamamen kapatamadı, renk eşitliği sağlama konusunda başarılı. Fondöten sürmeden önceki ve sonraki halini de sizinle paylaşıyorum.

1,5 arayla 2 adet fotoğraf çektim, fakat aralarında neredeyse hiç fark olmadığı için koyma gerekliliği görmedim. Fondöten çok güzel olsa da cildi düzeltme vaadini bence yerine getiremiyor. Neredeyse her gün ürünü kullandığımı da belirtmek isterim. O vaadini saymazsak bence çok başarılı bir fondöten.

Fondöten indirimlerde 150 TL’ye bulunabiliyor. Uygun fiyatlı denemese de fiyatını hak ettiğini düşünüyorum. 1N rengini bitirince 2N rengini almayı planlıyorum, cildimle güzel uyum sağladı çünkü. Denemek istediğim birkaç tane daha fondöten var, onlar daha iyi performans göstermez ise, bu fondötende karar kılacağım gibi görünüyor.

Siz L’oreal markasının True Match Fondötenini kullandınız mı? Yorumlarınız neler? En sevdiğiniz fondötenleri de yorumlarda paylaşırsanız çok sevinirim.

Sevgiler.

Watsons Linki: Tık Tık
Rossmann Linki: Tık Tık
Eve Linki: Tık Tık

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Beaulis Format It Fondöten Yorumu

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap