1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Wet n Wild Photo Focus Kapatıcı İncelemesi

Wet n Wild Photo Focus Kapatıcı İncelemesi
0
Kapatıcı artık günlük makyajımızda kullandığımız ürünlerin başında yer alıyor. Fondöten kullanmadan, sadece belirli bölgelere uygularken, aydınlatma yaparken ya da göz üstümüzde far bazı olarak kullanırken tercih ediyoruz. Durum böyle olunca farklı markalardan kapatıcılar da denemeye özen gösteriyorum.

Bu yazımda da Türkiye’de çok sevilen Wet n Wild markasının photo focus kapatıcını inceleyeceğim, kendime göre yorumlayacağım.

İlk olarak ürün aplikatöre çok az geliyormuş gibi geldi bana. Ürünü almak için biraz zorlanıyorum. Ürün çoğu kapatıcı gibi kremsi yapıda, bu yüzden kolay uygulanıyor.

Kapatıcılığı ise orta seviyede diyebilirim. Göz altımda çok fazla morluk bulunmuyor, bu sebeple kapatıcılığı bana yetti. Ürün pembe alt tonlu, ben ise sarı alt tonluyum. Hafif bir grileşme yaptı göz altlarımda gibi hissediyorum bu ürünü kullandığımda.

Ek olarak, içerisinde pudra varmış gibi bir yapısı var. Pudra ile sabitlenmeden de kolaylıkla kullanılabilir. Yine de pudra ile sabitlerseniz hem kalıcılığını arttırırsınız hem çizgilere daha az dolmasını sağlarsınız. Fakat bende göz altlarımdaki çizgilere dolma yaptı, kuru bir cildim olmamasına rağmen. Her makyajdan önce olduğu gibi güzelce nemlendirici kullanmak gerekiyor. Olur da unutursanız sonuç felaket olabilir.

Nemli süngerle uygulamayı tercih ediyorum, parmakla dağıtması zor. Göz üstünde far bazı olarak kullandığım zaman daha çok seviyorum bu kapatıcıyı.

Kapatıcılığı çok yüksek olmadığı için ikinci katı uygulamak istediğinizde kat kat duruyor ve kötü bir görünüm oluşuyor, yani bu şekilde asla kullanmanızı önermem.

Özetle; çok övülen ve sevilen bir kapatıcı olmasına rağmen ben kendisiyle çok anlaşamadım. Çizgilere dolması ve hafif gri görünüm sağlaması sebebiyle uygun fiyatlı olmasına rağmen bitirdikten sonra bir daha almayı düşünmüyorum.

Siz bu photo focus kapatıcısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullandınız mı? Favori kapatıcınız hangisi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Sevgiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Beaulis Close It Kapatıcı İncelemesi

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap