1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

GÜÇ TAŞLARI – DOĞAL TAŞLAR 1

GÜÇ TAŞLARI – DOĞAL TAŞLAR 1
Multiple semi precious gemstones on wooden board
0
Merhaba Lokumlarım,

Bu yazı dizimde size doğal taşların kullanım alanlarından bahsedeceğim. Bir doğal taş dükkanına girdiğinizde sizi pek çok çeşit karşılıyor ve afallıyorsunuz. Bu yazı dizisi de bir rehber niteliğinde olacak diye düşünüyorum.

Bu yazıyı hazırlarken “Nicholas Pearson – Crystal Healing for the Heart” kitabını baz aldım. Bu kitapta bu taşlarla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hazırsanız başlayalım.

Kantaşı: Detoks etkisi, daha hızlı iyileşme. Güç ve denge. Yaratıcılığı arttırır. Sinirlilik halini yatıştırır. Kök çakrayı uyarır. Cesaret arttırıcıdır. Enerjiyi yükseltir. Fiziksel gücü arttırır.

Akik: Cesaret verir, özgüveni arttırır. Stresi yok eder, enerji verir. Akıl ve mantık gücünü geliştirir. Nazara karşı korur. Yorgunluğu ve tükenmişliği alır.

Eudialyte: Kendimizi sevmemize yardımcı olur. Canlılık, yaşam gücü ve yaşam heyecanı verir. Kendimizi keşfetmemize yardımcı olur.

Lal Taşı: Hafızamızı kuvvetlendirir. Bedensel zayıflığa karşı iyi gelir. Denge sağlar. Bedeni temizler ve kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Hematit: Stresi ve gerginliği azaltır. Kişiye güç ve enerji verir. Bedendeki negatif enerjiyi atar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Cesaret verir. İnsana mutluluk vermesi ve insanı sürekli pozitif düşünmeye yöneltmesidir.

Rodonit: Psikolojik olumsuzluklardan kurtarıcı ve cesaret vericidir. Duygusal olarak dengeye kavuşturur.

Yakut: Negatif enerjiyi bedenden atmaya yardımcı olur. Eşler arasındaki kavgayı önler. Özgüveni arttırır. Hassas ve zorlayıcı durumlarla baş etme gücü verir. Sürekli yorgun hisseden insanlar için idealdir ve bu durumu ortadan kaldır. Odaklanma sorununu giderir, zihninizi açar ve dikkatinizi belirli bir konuya vermenizi sağlar. Kan hastalıklarına karşı koruyucudur.

Not: Bu yazıda kullandığım görseller stock fotoğraflardır. Bana ait değildir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Doğal Dudak Balmı Yapımı

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap