1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Telefonumda En Sık Kullandığım Uygulamalar

Telefonumda En Sık Kullandığım Uygulamalar
0

Hepimizin telefonunda favori uygulamaları vardır. Benim de var tabii ki. Sizinle de telefonumda en sık kullandığım uygulamalar nelermiş paylaşmak istedim. Whatsapp, Spotify, Instagram, Facebook, Twitter ve Pinterest’i bu listede almadım, zaten herkes biliyor. Bunların dışında hangi uygulamalardan faydalanıyorum, onu paylaşacağım.

Sweepy / Android IOS

Son günlerde en sık kullandığım programlardan biri oldu kendisi. Evinizi temiz tutmakta zorlanıyorsanız, temizlemeniz gereken alanları görev şeklinde görebileceğiniz bir uygulama. Evi temizlemeye nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, bu program tam size göre. Premium özelliği var, fakat ben henüz satın almadım. Yine de uygulamayı o kadar çok beğendim ki almayı düşünüyorum.

Maliye / Android

Yeni keşfettiğim, paramı nereye harcıyorum ve aylık ne kadar harcama yapıyorum görmek için kullanıyorum. Maaş aldıktan sonra nereye gitti bu para diye düşünüyorsanız, tavsiye ederim.

Fabulous / AndroidIOS

Günlük rutinler oluşturmak için kullandığım, her zaman tüm görevleri yapamasam da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığım bir uygulama. Türkçesi maalesef yok.

Petal Haritalar / Android IOS

Temmuz ayında elektrikli bisiklet satın aldığımızdan beri en sık kullandığımız harita. Etrafımdan çok soru aldığım için elektrikli bisiklet ile ilgili bir video çekmek istiyorum.

Strava / Android IOS

Bisiklet aktivitemi takip etmek için kullanıyorum.

Goodreads / Android IOS

Okuduğum tüm kitapları buraya giriyorum. Yıllık olarak challenge oluşturuyorum ve aynı zamanda diğer kitapların kullanıcılar tarafından ne kadar beğenildiğini görebiliyorum. Vazgeçemediklerimden.

Tick Tick / AndroidIOS

Özellikle alışveriş listesi yapmak için çok faydalı. Listeler oluşturabileceğiniz minimal bir uygulama.

Podcast Addict / Android

Podcast dinlemek için kullandığım tek program. Pek çok özelliği var. Dinlediğiniz bölümleri otomatik olarak silebiliyor. İstediğiniz şekilde bölümleri ya da podcastleri sıralayabiliyorsunuz. En son ne zaman bölüm yayınlanmış görebiliyorsunuz ve çalma listesi oluşturabiliyorsunuz. Çalma hızını da arttırabilir azaltabilirsiniz. Pek çok uygulama denedim, yıllardır bundan vazgeçemiyorum. Spotify dahil.

Tureng / Android IOS

En iyi ingilizce-türkçe sözlük diyebilirim.

QR Code Reader / Android

Karekodları okumak için kullanabileceğiniz bir uygulama.

VSCO / AndroidIOS

Fotoğraf filtrelerine bayıldığım bir fotoğraf uygulaması. Prosu biraz pahalı fakat ücretsiz sürümü de iş görüyor.

Investing / AndroidIOS

Yatırım yapan herkesin telefonunda olması gereken uygulama. Finans ile ilgili pek çok özellik barındırıyor.

Google Ödüller / Android

Ara sıra size yollanan anketleri yanıtlayarak kazandığınız puanları Play Store’da harcayabiliyorsunuz. Pek çok ücretli uygulamayı böyle satın aldım 😊. Kazanılan puanların süresi var, kullanmayı unutmayın.

Obilet / AndroidIOS

Otobüs bileti almak istediğimde ilk baktığım uygulama.

Eshot Mobil / AndroidIOS

İzmir’de yaşayan herkesin kullandığı halk otobüsü uygulaması. Saatler ve güzergahlar için kullanıyorum.

Akıllı Durak / Android

Bulunduğunuz durağa kaç durak sonra hangi otobüs gelecek gösteren bir uygulama. Sanırım bilgileri Eshot’un kendisinden alıyor. Çoğunlukla doğru sonuçlar veriyor.

Sleep Town / AndroidIOS

Uyku düzeninizi yoluna sokmak için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama. Uyuma ve uyanma zamanınızı seçtikten sonra uygulamayı başlatıyorsunuz ve uygulama içerisinde şehir kuruyorsunuz. Bastıktan sonra uygulamadan çıkarsanız binanız yıkılıyor, böylece telefondan uzak duruyorsunuz. Uyumayı oyunlaştıran bir uygulama diyebiliriz.

Acloset / AndroidIOS

Dolabınızdaki kıyafetlerin resmini çekip uygulamaya yüklüyorsunuz. Uygulamada kombin oluşturabiliyor ya da planlayabiliyorsunuz. En sık giydikleriniz ve giymediklerinizi gösteriyor. Ayrıca günlük olarak size kıyafetlerinizden kombin önerisi yapıyor. Çok sevdiğim ve her gün kullandığım program.

Pureple / AndroidIOS

Acloset gibi bir uygulama. Bu uygulama random kıyafet önerisi sunuyor. Fakat günlük olarak öneride bulunmuyor ve planlama yapamıyorsunuz. Yine de güzel.

Oruç Takibi / AndroidIOS

Aralıklı oruç yapanların ya da yapmak isteyenlerin kullanması gerekiyor. Orucunuza başlama ve orucunuzu bitirme saatlerini giriyorsunuz. Size hem bir çizelge çıkarıyor, hem de orucunuzun hangi aşamasında olduğunuzu gösteriyor.

WeightFit / Android

Kilonuzu takip edebileceğiniz, Google Fit ile senkronize olan bir uygulama. Grafik özelliği çok başarılı.

IMDb / AndroidIOS

Film ve dizileri takip ettiğim, puanlarına baktığım, izlemek istediklerimi watchliste ekleyip, izlediklerimizi puanladığım uygulama.

Clue / AndroidIOS

Regl ve doğurganlık dönemlerimi çoğunlukla doğru tahmin ediyor. Her ay kullanıyorum.

Amazon / AndroidIOS

Bu aralar en sık kullandığım alışveriş programı. Prime özelliğine hastayız.

Bundle / Android

Türkiye’nin hızlı gündemini bu program olmasaydı takip edemezdim. Herkesin telefonunda buna benzer bir haber programı bulunmalı. Önemli olayları takip ettiğiniz kaynaklara göre size bildirim olarak gönderiyor. Çok başarılı.

Swiftkey / AndroidIOS

Kelime tahmini konusunda en başarılı bulduğum klavye uygulaması.

Radyo Kulesi / AndroidIOS

Bu aralar pek dinlemesem de radyo dinlemek istediğimde direkt bu uygulamayı açıyorum. İnternet özelliği ile her yerde her radyoyu dinleyebiliyorsunuz. Favori radyolarınızı işaretleyebiliyorsunuz.

Slowly / AndroidIOS

İngilizce öğrenmek isteyenlere önerdiğim bir uygulama. Mektuplaşmayı program üzerinden yapıyorsunuz. Farklı ülkelerden insanlarla hobileriniz ve kriterlerinize göre rastgele eşleşiyorsunuz. Fotoğraf koyamıyorsunuz. Gönderdiğiniz mesaj o kişinin yaşadığı ülkeye göre belirli bir sürede teslim ediliyor.

Hogwarts Mystery / AndroidIOS

Harry Potter evrenini kopyalamış olan oynadığım tek oyun. Dönem dönem bıraksam da hep geri dönüyorum. Bu oyun bitecek! 😊

Decision Roulette / AndroidIOS

Karar vermekte zorlananlar için güzel bir uygulama. İçerisinde hazır şablonlar da var, siz kendiniz bir rulet de hazırlayabilirsiniz. Günlük görevlerimi yaparken kullanıyorum, görevler bile eğlenceli hale geliyor.

21 Days / AndroidIOS

Bir alışkanlığı kazanmak 21 gün sürer düşüncesinden yola çıkarak hazırlanmış. İçerisinde hazır alışkanlıklar da var, kendiniz de hazırlayabiliyorsunuz. Başkalarının hazırladıklarını da kullanabiliyorsunuz. Güzel fikirler var.

CamScanner / AndroidIOS

Telefonunuzla resmini çektiğiniz bir metni yazıya dönüştürmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir uygulama. Ücretli versiyonu da var, fakat reklam izleyerek ücretli özellikleri ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Kazanım Cepte / AndroidIOS

Öğretmenler için sınıf defterlerini doldururken çok işlerine yarayacak bir kazanım uygulaması.

ClasDojo / AndroidIOS

Yine öğretmenler için bir uygulama. Öğrencilerinizi uygulamaya kayıt ederek rastgele seçim yapabiliyorsunuz. Öğrenciler hakkında notlar alabiliyor, öğrencilere ya da velilere mesaj gönderebiliyorsunuz. Gruplara ayırmada da işe yarıyor.

1SE / AndroidIOS

Her gün bir resim ya da fotoğraf ekleyerek görsel bir günlük tutmanıza yardımcı olan bir uygulama. İstediğiniz zaman bir araya getirerek size tek bir video şeklinde hepsini gösteriyor. Çok eğlenceli.

Keep Notları / Android

En sevdiğim not tutma uygulaması. Notlarınızı başkalarıyla paylaşarak ortak notlar da tutabiliyorsunuz.

DigiCal / Android

Alternatif bir takvim. Şık bir görüntüsü var.

Star Walk 2 / AndroidIOS

En yeni yüklediğim uygulama. Yıldızları izlemekten hoşlanıyorsanız telefonunuzda olmalı.

Sizin en sık kullandığınız uygulama hangisi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Yeni uygulamalar keşfettikçe yazıyı güncelleyeceğim.

Sevgiler 🤗

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Hafta Sonundan En İyi Şekilde Faydalanabilmeniz İçin 40 Fikir!

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap