1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Haziran Ayında Okuduğum Kitaplar – 2020

Haziran Ayında Okuduğum Kitaplar – 2020
0

Haziran ayında okuduğum kitapları beğenilerinize sunuyorum. Mayıs ayında okuduğum kitaplara göz atmak için ise şuraya tıklayabilirsiniz. Haziran ayı verimli bir aydı. Bakalım Temmuz nasıl olacak?

  1. Lydia Davis – Rahatsızlık Çeşitleri: Denemeler tarzında yazılmış bir kitaptı. İçerisinde pek çok farklı türden yazılar bulunduruyor. Bazı yerleri çok sıkıcıydı. Çok da tavsiye edeceğim bir kitap değil açıkçası.
  2. Ethan Cross – Çoban: Bir seri katil polisiyesi. Heyecanla okudum. Oldukça gerilimli bir hikayesi vardı. Seri katilin yaptığı işkenceler ve düşünme tarzı merak uyandırıcıydı. Bazı tesadüfler “hadi canım” dedirtse de, yine de okuduğuma pişman etmedi. Sonu ise maalesef tam sonlanmamış. Devamı gelmesi gerekiyor. Ucu açık bırakılmış.
  3. Joyce Carol Oates – İlk Aşk: Kitap hemencicik bitti. Ama ne hatırlıyorsun deseniz, hiçbir şey kalmadı aklımda. Beni çok etkilemedi, daha doğrusu kitabı çok da anlayamadım. Anladıysanız, anlatın. 😊
  4. Ava Dellaira – Postacı Kapıyı Çalmayacak: Bir gençlik romanı. Tam bir çerezlik kitap. Kitap tamamen Laurel isimli bir kızın ölmüş ünlü karakterlere yazdığı mektuplardan oluşuyor. Yaşadıklarını anlatıyor, ablasını anlatıyor. İçerisinde çok güzel yazarlar, şairler, müzisyenler bulunuyor. Güzel bilgiler veriyor, bunun yanı sıra karakterin dönüşümüne ve iç dünyasına da tanık oluyorsunuz. Tek pişmanlığım kitabı okurken bahsedilen isimleri not almamak. Tekrar döneceğim o bölümlere. İyi ki okumuşum dediklerim arasında oldu.
  5. Grégoire Delacourt – Arzularımın Listesi: Piyangoyu kazansanız n’olur? Hiç beklemediği bir anda piyangoyu kazanan bir kadın. Bunu eşinden saklamayı tercih eder, çünkü evliliğinin bozulmamasını ister. Bu arada da yapmak istediklerinden bahseder. Sıkmayan, çabuk okunan, kocaman puntoları olan bir kitap. Size bir şey katar mı, pek de katmaz. Fakat, hafif bir kitap okumak istiyorsanız, tercih edebilirsiniz.
  6. Hannah Kent – Ölü Gömme Törenleri: Yaşanmış bir hikayeden uyarlanan bu kitap beni oldukça etkiledi. İdama mahkum bir kadının yaşadıklarını okuyorsunuz. Karakter psikolojilerini çok iyi yansıtmış yazar. Adından gerilim kitabı gibi gelse de, aslında bir dram ve psikoloji öyküsü. Tavsiye edebileceğim bir kitap.
  7. Chuck Palahniuk – Dövüş Kulübü: Yeraltı edebiyatının başyapıtlarından biri bence bu kitap. Önce filmini izlemiştim, yıllar önce. O zaman kitap olduğunu bilmiyordum. Yıllar sonra kitabını okuyunca, daha da çok etkilendim. Kapitalizm ve tüketim toplumunu öyle güzel eleştirmiş, öyle güzel yazmış ki… Herkes okumalı. Bu ayın en iyi kitabıydı.
  8. Jojo Moyes – Senden Sonra Ben: Senden önce ben kitabının devamı. O kitabı beğendiyseniz bunu da seversiniz. Eğlenceli bir dille yazılmış. Aşk öyküsü. Gençlik kitapları kategorisinde, çerezlik, kolay okunan kitaplardan.
  9. Ümit Aktaş – İlaçsız Yaşam: Alternatif tıp alanında Ümit Aktaş’ın iyi bir doktor olduğunu düşünüyorum. Besinlerin vücudumuzdaki etkilerini, beslenmenin önemini bir kere daha vurgulamış. En önemli 99 besini faydalarıyla beraber listelemesi çok hoşuma gitti. Bu alanda ilgiliyseniz, önerebileceğim kitaplardan. Ben kütüphaneden ödünç alarak okuduğum için resimde kendisi bulunmuyor. 😊
Siz Haziran ayında neler okudunuz? Bu kitaplardan okuduğunuz var mı? 

Sevgiler.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap