1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

KÖTÜ DUYGULARDAN KURTULMAK VE İÇİMİZDEKİ ÇOCUK İÇİN DOĞAL TAŞLAR – 3

KÖTÜ DUYGULARDAN KURTULMAK VE İÇİMİZDEKİ ÇOCUK İÇİN DOĞAL TAŞLAR – 3
0
Merhaba Karanfillerim,

Bu yazı dizimde size doğal taşların kullanım alanlarından bahsedeceğim. Bir doğal taş dükkanına girdiğinizde sizi pek çok çeşit karşılıyor ve afallıyorsunuz. Bu yazı dizisi de bir rehber niteliğinde olacak diye düşünüyorum. 

Bu yazıyı hazırlarken “Nicholas Pearson – Crystal Healing for the Heart” kitabını baz aldım. Bu kitapta bu taşlarla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hazırsanız bu yazı dizisinin üçüncü bölümü ile devam edelim.

KÖTÜ DUYGULARDAN KURTULMAK İÇİN TAŞLAR

Akuamarin: Kendinizi hayatın akışına bırakmanıza yardımcı olur. Umut ve cesaret verir ve rahatlama hissi sağlar. Gerginlik ve strese karşı kullanılır.

Sitrin: Enerji alanımızı ferah bir hale getirir. Negatif enerjileri alır. Pozitif değişiklikler için kullanılır. Başarı ve maddi zenginlik taşıdır. Kendine güvenme duygusunu güçlendirir.

Kayatuzu: Negatif enerjilerden kurtulmamıza ve ortamdan/vücudumuzdan bu enerjileri temizlememize yardımcı olur. Ruhsal detoks için kullanılır.

Malakit: Arınma ve temizlik taşıdır. Ruhsal iyileşme için kullanılır.

Rodokrozit: Mutluluk hormonlarını arttırır. Bunalımdan kurtulmamıza yardımcı olur. Eskiden yaşadığımız travmalardan kaynaklanan yaralarımızı iyileştirmede fayda sağlar.

Pembe Kuvars: Acı veren duygulardan kurtulmamıza yardımcı olur. Enerjimizi arttırır. Kendimizi sevmemiz için kullanabiliriz. Şüphe ve özgüven eksikliği için de kullanılır.

Shungite: Zarar veren negatif enerjiyi azaltır. Bastırdığımızı duyguların dışarı çıkmasına yardımcı olur. Ruhsal büyüme getirir.

İÇİMİZDEKİ ÇOCUĞU İYİLEŞTİRMEK İÇİN KULLANABİLECEĞİMİZ TAŞLAR

Kalsit Taşı: Stresten kurtarır. Şimdiki ana odaklanmamızı sağlar. Hayatımızda değişimi başlatmak için cesaretlendirir. Yaratıcı olmamıza yardımcı olur. Çocukluk travmalarımız için de yardımcı olur.

Kristal Kuvars: Bağımlılık kalıplarından kurtulmamıza destek olur. Güvensizlik ve yön kaybı gibi durumlarla başa çıkmamızı sağlar. Merhamet, neşe ve aidiyet duygusunu güçlendirir.

Larimar Taşı: Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir taştır. Öfke nöbetleri ve stres için kullanılır. Gerginliğimizden, kızgınlığımızdan ve korkumuzdan kurtulmamız için yardımcı olur.

Aytaşı: Esnekliğimizi, gücümüzü ve genel iyilik halimizi daha da güçlendirir.

Rodokrosit: Eski yaralarımızı tamir etmemiz için yardımcı olur. Huysuz ruh halimizden kurtulmamızı sağlar. Yeteneklerimizi keşfetmemiz için destek olur.

Belki bu yazı da ilginizi çekebilir: Güç Taşları

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap