1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Ruhsal Durumumuz ve Kalbimizin Simyası İçin Kullanabileceğimiz Doğal Taşlar

Ruhsal Durumumuz ve Kalbimizin Simyası İçin Kullanabileceğimiz Doğal Taşlar
0

Bu yazı dizimde size doğal taşların kullanım alanlarından bahsedeceğim. Bir doğal taş dükkanına girdiğinizde sizi pek çok çeşit karşılıyor ve afallıyorsunuz. Bu yazı dizisi de doğal taşlar için bir rehber niteliğinde olacak diye düşünüyorum. Yedinci bölümde ise ruhsal durumumuzu iyileştirmek ve ruhumuzun simyası için kullanabileceğimiz taşları inceleyeceğiz.

Ruhsal Durumumuzu İyileştirmek İçin Kullanabileceğimiz Taşlar

Ametist: Kalbe huzur ve dinginlik verir. Daha huzurlu ve güvenli olmamızı sağlar.

Danburit: Taşın asıl işi; vücudu, kalbi ve ruhu dengede tutmaktır. Empati kabiliyetimizi geliştirir. Daha affedici olmamızı ve kendimizi daha çok sevmemizi sağlar. Manevi yeteneklerimizi geliştirerek ruhsal olarak daha çok büyümemize destek olur.

Kunzit: Kunzit taşı karşılıklı iletişimi ve anlaşmayı olumlu yönde etkileyen bir taştır. Duyarlılıkları dengeleyen bir taştır. Özgüveni arttırır.

Lepidolit: Kendimizi sevgi dolu ellerle kucaklanıyormuş gibi hissetmemizi sağlar. Çok uçta yaşadığımız duygularımızı dengelememiz için bize yardımcı olur, kalbi besler. Enerjimizi yükseltir.

Morganit: Yaşadığımız travma ve korkuları uzaklaştırmamız ve iyileştirmemize yardımcı olur. Korkuyu sevgiye çevirir.

Petalit: Huzur verir. Manevi çalışmalarımızda bize rehberlik eder. En temiz ve en saf enerjilerden birini sunar. İç güdümüzü daha iyi hale getirir.

Kalbin Simyası İçin Doğal Taşlar

Ametist: Ana fonksiyonu sınırlarımızı aşmamıza yardımcı olmaktır. Karşımıza çıkan durumlara daha yüksek bir içgüdü, sakinlik ve inanç ile bakmamızı sağlar. Egomuzdan kurtulmamıza destek olur.

Diyoptaz Taşı: Kalp çakramız ile çalışırken kullanabileceğimiz bir taştır. İyileşmemizin önündeki engelleri kaldırmamıza yardımcı olur. Travmamızı uzaklaştırır. Bizi sınırlayan şeylerden kurtulmamıza destek olur.

Zümrüt: Kalbi güçlendirir. İyileştirici, harekete geçirici ve yol gösterici bir taştır.

Moldavit (Yeşil Tektit): Dönüşüm ve gelişim taşıdır. Blokajlardan kurtulmamıza destek olur.

Morganit: Kalbimiz ile mantığımızı dengelememize yardımcı olur. Kalbimizde oluşan yaraları sarmamıza destek olur.

Paraiba Turmalin: Kalbimiz ile aklımız arasındaki dengeyi sağlar.

Vivianit: Huzur, dinginlik ve sakinlik verir. Kalbin büyümesine ve uyanmasına yardımcı olur. Hayatımızdaki ve kalbimizdeki sihre ulaşmamız için rehberlik eder. Sınırsız potansiyelimizi ortaya çıkarmamıza destek olur.

Ye Ming Zhu: İçimizdeki ışığı ortaya çıkarır. Ruhumuzun içine bakmamız için bizi yönlendirir. İyileştirici bir taştır. Yastığın altına konulursa rüyaların daha canlı ve dinamik olmasını sağlar.

Doğal Taşlar yazısının beşinci bölümü için: Tık Tık

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap