1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Eylül Ayında Okuduğum Kitaplar – 2022 

Eylül Ayında Okuduğum Kitaplar – 2022 
0

2022 yılının en az kitap okuduğum ayıydı Eylül ayı. Okulların açılması, yüksek lisansa başlamam, projeler ve hastalanmam sebebiyle sadece 5 kitap okuyabildim. Çok üzülüyorum. Ekim ayında daha iyi performans gösterebilmeyi umut ediyorum.

1. Ferda Ercan Uyulan – Okültizm ve Enerji

Enerji ve gizli bilimler konusuyla ilgilenenler için giriş niteliğinde. Detaylı bilgiler bulundurmuyor, fakat çok farklı konularda bilgiler var. Sizi daha çok araştırmaya itiyor. Referans kitabı olarak beğendim.

2. J. G. Ballard – Gökdelen

Bir gökdelende yaşayan insanların gökdelenin düzeninin bozulmasıyla nasıl hayvanlaştığını anlatan distopik ve rahatsız edici bir roman. Ölmeden önce okunması gereken kitaplar listesinde. Filmi de oldukça vurucuydu. Hakkında pek çok şey söylenebilir. Rahatsız edici yerleri çok fazla. Biraz karışık bir anlatımı olsa da konusu güzeldi.

3. Tim Winton – The Turning

İçerisindeki kısa ama etkili hikayelerle beğendiğim bir öykü kitabı oldu. Bazı öyküler ise kitaplaştırılabilecek düzeydeydi. Bazılarına ise ısınamadım. Yine de önerebileceğim bir kitaptı.

4. Neil Pasricha – Şahane Kitap

Anda kalmak ve küçük şeylere şükretmek ile ilgili eğlenceli bir kitap. Hayatımızda yaşadığımız akatçok da dikkate almadığımız küçük şeylerin aslında ne kadar mutluluk verebileceğini gösteriyor. Devam kitapları da varmış. Hayatınızda mutlu olacak hiçbir şey kalmadığını düşünüyorsanız size ilham verebilir.

5. Alessandro Manzoni – Nişanlılar

Gereksiz uzun bulduğum bir tarihi roman. Tarihi romanları zaten pek sevmem fakat bu kitap gerçekten beni çok sıktı okurken. Hikayenin içine giremedim ve karakterleri de sevemedim. 2 hafta bu kitabı bitirmekle uğraştım. Bu yüzden az kitap okudum hatta. Çok güzel yorumlar almış ama ben maalesef okurken çok bunaldım ve çok zor bitirdim.

Evet, bu ay alıştığım performansı gösteremedim ne yazık ki. Olsun, en azından diğer aylar sayesinde Goodreads kitap okuma meydan okumasını tamamladım. Kendimi böyle avutuyorum.

Eylül ayında en sevdiğim kitap “Gökdelen” oldu. Siz Eylül ayında neler okudunuz ve en sevdiğiniz kitap hangisiydi?

Sevgiler 🤗

Ağustos ayında okuduğum kitaplar için: Tık Tık

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap