1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Pastel Profashion Beauty Filter Pudra İncelemesi

Pastel Profashion Beauty Filter Pudra İncelemesi
0

Transparan pudralar jet hızıyla hayatımıza girdi. Normalde beyaz bir pudra gördüğümde “Bunu nasıl yüzüme süreceğim” diye düşünerek asla almazdım. Fakat artık transparan pudralar hepimizin makyaj çantasına girmeyi başardı. Bu yazımda da bir Türk markası olan Pastel markasının Pastel Profashion Beauty Filter Final Touch Fixing Powder elimden geldiğince yorumlamaya çalışacağım (ismi çok uzun maşallah).

Fiyat olarak gerçekten çok uyguna satılıyor. İndirimsiz fiyatı 41 TL iken indirimde 20 TL’ye kadar düşüyor. Gramajı da kocaman olduğu için pat diye bitmiyor, uzun ömürlü bir pudra olacak diye düşünüyorum. Ambalajı da sağlam, wet n wild ürünleri gibi parçalanmıyor yani. Pastel markasını genel olarak seviyorum, ambalajlarını da kaliteli yapıyorlar. Aldığım her üründen memnun kaldım şu ana kadar diyebilirim.

Yapısı incecik, o kadar ince ki fırçaya gelmiyormuş gibi hissediyorsunuz, fakat sürünce geldiğini anlıyorsunuz, parlamayı azalttığını fark ediyorsunuz çünkü. Yapı olarak çok beğendim, yüzü toz toz göstermiyor. Tozutma da yapmıyor. Yapısının bu kadar ince olması sebebiyle kuru ciltler de rahatlıkla kullanabilir diye düşünüyorum. Benim cildim karma, ben de memnun memnun kullanıyorum.

Fakat şöyle bir eksisi var; yapısı çok ince olduğu için yüzünüzdeki fondöten fırçaya gelebiliyor ve bu da fırçanızın bir miktar ıslanmasına neden olabiliyor. O fırçayı tekrar pudraya değdirdiğinizde pudra ıslanıyor ve taşlaşma yapabiliyor, en azından bende böyle oldu. Üst kısmını biraz kazımak zorunda kaldım kullanmaya devam edebilmek için. Bu açıdan kullanırken dikkatli olmak lazım.

Çizgilere dolma yapmadı bende, çoğu kapatıcı ve fondöten ile de iyi anlaşıyor. Yapısının ince olması sebebiyle çok kalıcı değil, gün içerisinde yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Sabitleme konusunda da başarılı buluyorum, genel olarak sevdim bu pudrayı ben. Cildim zaten sorunlu olduğu için yok gibi durmasını sevdim. Ne zaman biter bilmiyorum fakat bitince yeniden alabilirim 😊

Siz bu Pastel Profashion Beauty Filter Final Touch Fixing pudrasını kullandınız mı? Kullandığınız favori pudralarınız neler? Yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim.

Sevgiler.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Pastel Show Your Style Far Paleti İncelemesi – Artsy

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap