1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

AFFETMEK VE KALP ODAKLI YAŞAMAK İÇİN DOĞAL TAŞLAR – 4

AFFETMEK VE KALP ODAKLI YAŞAMAK İÇİN DOĞAL TAŞLAR – 4
0
Merhaba Lokmalarım,

Bu yazı dizimde size doğal taşların kullanım alanlarından bahsedeceğim. Bir doğal taş dükkanına girdiğinizde sizi pek çok çeşit karşılıyor ve afallıyorsunuz. Bu yazı dizisi de doğtal taşlar için bir rehber niteliğinde olacak diye düşünüyorum. 

Bu yazıyı hazırlarken “Nicholas Pearson – Crystal Healing for the Heart” kitabını baz aldım. Bu kitapta bu doğal taşlarla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hazırsanız bu yazı dizisinin dördüncü bölümü ile devam edelim.

Affetmek İçin Kullanılabilecek Taşlar

Mavi Dantelli Akik: Rahatlatıcı bir taştır. Gerçek benliğimizi ortaya çıkarmak için yardımcı olur.

Krizopraz: Fiziksel olarak ve psikolojik olarak detoks yapmamızı sağlar. Dengeleyici bir taştır. Negatif döngüden çıkmamıza yardımcı olur. Kırık kalbimizi onarmamıza destek olur. Umutsuzluk anlarımızda yolumuzu bulmamızı sağlar.

Diyoptaz: Duygusal yaralarımızı sarmamıza yardımcı olur. Manevi olarak büyümemize destek olur. Kendimizi ve başkalarını affetmemiz için de bize yardım eder. Kalbimize daha fazla ışık, sevgi ve neşe getirir.

Yeşil Kalsit: Eski inanışlardan ve korkulardan kurtulmamıza yardımcı olur. Konfor alanımızdan çıkmamız için destek olur. Değişim ve adaptasyon taşıdır.

Lepidolit: Dengeleyici ve sakinleştirici bir taştır. Yoğun duyguları dengelememize destek olur. Esneklik kazandırır. Sevgi dolu düşüncelerle dolmamıza yardımcı olur.

Pembe Kalsit: Korkulardan ve endişelerden kurtulmamıza yardım eder. Kendimize daha çok değer vermemizi sağlar. Duygularımızı ifade etmemizin önündeki engelleri kaldırır ve daha sevgi dolu bir duruma girmemize yardım eder.

Prehnit: Cevap aradığımız soruların çözümü için destek olur. İlham ve iyileşme taşıdır. Büyük hayaller kurmamız için yardımcı olur ve yaratıcılığımızı destekler.

Stilbit: Acı çektiğimiz dönemlerde kalbimizi yumuşatmamıza yardım eder. Hassas olduğumuz dönemlerde güçlü olmamız için bize destek olur.

Kalp Odaklı Yaşamak İçin Taşlar

Azurit: Üçüncü gözümüzün açılması için yardımcı olur. Kendimize dürüst ve eleştirel bir şekilde bakmamızı sağlar. Geçmişi değerlendirmemize ve duygularımızı kabullenmemize destek olur.

Zümrüt: Bolluk, bereket, sevgi, iyilik, sakinlik ve denge taşıdır. Dünyaya daha fazla sevgi ve şifa getirmemize yardım eder. “Koşulsuz aşk” taşı olarak da bilinir.

Fuksit: Esnekliği ve yaratıcılığı destekler. Bize korunduğumuzu hissettirir.

Hidenit: Stresi, endişeyi ve diğer negatif duyguları topraklamamıza yardım eder. Bağımlılıklardan kurtulmamıza yardımcı olabilir. Kalp yatıştırıcı olduğu bilinir.

Yeşim: Mutluluk taşı olarak bilinir. Sağlık ve bereket arttırıcıdır. Negatif elektriği alır ve bizi stresten korur. Güzel rüyalar görmemizi sağlar.

Lacivert Taşı (Lapis Lazuli): Zihinsel ve duygusal dünyamız arasında denge kurmamıza yardımcı olur. Psişik güçleri arttıran bir taştır. Yaratıcılığı harekete geçirir ve kendimizi keşfetmemize destek olur. Sinir sistemini dengeler.

Karpuz Turmalin (Watermelon Tourmaline): Kendimizi sevmemize yardım eder. Şifa verir ve bizi harekete geçirir. İç ve dış enerjimizi güçlendirir, dengeleyicidir.

Yazının üçüncü bölümü için: Tık Tık

 

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap