1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Ağustos Ayında Okuduğum Kitaplar – 2020

Ağustos Ayında Okuduğum Kitaplar – 2020
0
Merhabalar,

Ağustos ayında okuduğum kitapları beğenilerinize sunuyorum. Temmuz ayında okuduğum kitaplara göz atmak için ise şuraya tıklayabilirsiniz. Bu ay 8 adet kitap okudum, memnunum. Bakalım Eylül ayında neler olacak?

  1. Adam Fawer – Empati: Çok güzel bir romandı. Olasılıksız kitabını da daha önce okumuş ve çok sevmiştim, Adam Fawer yine muhteşem bir roman yazmış. Güzel bir hayal gücü. Bilimle yoğurulmuş kitapları seviyorsanız, bu kitabı da severek okursunuz. Çok kalın olması gözünüzü korkutmasın, sayfalar su gibi akacak.
  2. Stephen R. Covey – Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı: Okuduğum en iyi kişisel gelişim kitaplarından biri. Kendinizi daha iyi hale getirebilmek için yapabileceğiniz önerilerden bahsediyor. Kitapta bahsedilenleri ev, okul, iş ve aile hayatınızda uygulayabilirsiniz. Gündelik yaşamınızda size destek olacak bilgiler var.
  3. Richard Bach – Martı Jonathan Livingston: Çocuk kitabı gibi olmasına rağmen herkes bu kitabı okumalı diye düşünüyorum. Sembolik bir anlatımı var. İçerisinde de bol bol resim olduğu için kitap hemen bitiyor. Kişisel gelişim hikayesi gibi diyebiliriz.
  4. Marissa Meyer – Scarlet: Cinder serisinin ikinci, bilim kurgu/fantastik öğeler içeriyor. İlk kitabında Cinderalla hikayesinin farklı bir versiyonu vardı, bu kitabında ise Kırmızı Başlıklı Kız hikayesini yeniden uyarlamış. İyi bir hayal gücü ile yazılmış yine. Eğlenceli bir gençlik romanıydı. Kafa dağıtmak için okunabilecek bir romandı.
  5. Vedat Delek – Astrolog Vedat Delek ile Gökyüzü Mucizeleri: Kütüphaneden alıp okuduğum bir kitaptı. 2018 yılının gökyüzü olaylarından bahsediyor çoğunlukla. Bu sebeple çok da faydalanamadığım bir okuma oldu benim için.
  6. Alexander Belyaev – Su Adamı: Bir bilim kurgu klasiği. “Suyun Şekli” filmini izlediyseniz bu kitap size çok tanıdık gelecektir. Hem su altında hem karada yaşayan bir “insan”ın hikayesi. İçinde aşk da barındırıyor. Çok beğenerek okudum. Kitabın sonunda ise bir karakterin yaptığı felsefi konuşma çok etkileyiciydi. Önereceğim kitaplardan.
  7. Grigory Petrov – Beyaz Zambaklar Ülkesinde: Atatürk’ün okul müfredatına alınmasını istediği kitap. Finlandiya’nın kalkınma hikayesini anlatıyor. Oldukça etkileyici. Biraz yavaş okunuyor, fakat içerisindeki bilgiler çok güzel. Toplumdan herkesin omuz omuza verip nasıl çalıştığını okuyorsunuz.
  8. İpek Ongun – Anlat Anneanne: Ve listemin son kitabı. Bu bir anı kitabı. “Bir Genç Kızın Gizli Defteri” serisi ile tanıdığımız İpek Ongun’la ilgili anıları okuyoruz. Yazarı seviyorsanız, mutlaka okuyun. Okurken yaşadıklarına özenmeden edemedim. İpek Ongun’u özellikle genç okurların tanımadı gerektiğini düşünüyorum.

Siz Ağustos ayında neler okudunuz? Bu kitaplardan okuduğunuz var mı? Yorumlarda belirtirseniz çok sevinirim.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap