1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

AŞK VE KENDİMİZİ İFADE EDEBİLMEK İÇİN DOĞAL TAŞLAR – 5

AŞK VE KENDİMİZİ İFADE EDEBİLMEK İÇİN DOĞAL TAŞLAR – 5
0
Merhaba Kuzucuklarım,

Bu yazı dizimde size doğal taşların kullanım alanlarından bahsedeceğim. Bir doğal taş dükkanına girdiğinizde sizi pek çok çeşit karşılıyor ve afallıyorsunuz. Bu yazı dizisi de doğal taşlar için bir rehber niteliğinde olacak diye düşünüyorum. Beşinci bölümde ise aşk ve kendimizi ifade edebilmek için kullanabileceğimiz taşları inceleyeceğiz.

Bu yazıyı hazırlarken “Nicholas Pearson – Crystal Healing for the Heart” kitabını baz aldım. Bu kitapta bu doğal taşlarla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hazırsanız bu yazı dizisinin beşinci bölümü ile devam edelim.

Aşk İçin – Aşık Olmak İçin Kullanabileceğimiz Taşlar

Yıldıztaşı: Kalp çakrasında rahatlatıcı bir etkisi vardır. Genel refah durumumuzda iyileştirici etki yapar. Hem kendimizi hem de başkalarını sevmemiz için destek olur.

Lal Taşı: Bizi güçlü kılar ve cesaretlendirir. Kişiler arasında yakınlığı daha iyi hale getirir. Aşkın ilk dönemlerinde kullanmak için ideal bir taştır. Keyif duygumuzu ve dayanıklılığımızı arttırır.

Mahogany (Akaju) Obsidian: Koruyucu bir taştır. Kendi içimize dönmemize yardımcı olur. Sevgiye ve aşka layık olduğumuzu ve hak ettiğimizi hatırlatır. Öz güveni arttırır.

Opal Taşı: Kafa karışıklığını ve şüpheyi yenmemize yardımcı olur. Duygusal enerjilerimizi daha güçlü hale getirir. Denge sağlar. Duygularımızı daha güçlü hale getirmesinin yanı sıra, onları daha net anlamamızı sağlar. Duygusal bağlarımızı kuvvetlendirir.

Rose Kuvars: Kendi ihtiyaçlarımıza dikkat etmemizi hatırlatan bir taştır.

Pembe Turmalin (Rubelit): Duygularımızı gerçekten “hissetmemiz” için bizi yüreklendirir. Denge sağlamamıza yardımcı olur. Empati ve şefkat hislerimizi güçlendirir.

Anyolit (Yakutlu Zoisit): Kalbimizi adım atması için yüreklendirir. Kırık kalpleri iyileştirir.

Unakit: Denge verir ve etrafımız ile uyum içinde olmamızı sağlar. Eşimiz/Sevgilimiz ile daha derin bir bağ kurmamıza yardımcı olur. Vücut ve zihin arasındaki uyumu kalp ile birleştirir.

Kendimizi İfade Etmek İçin Kullanabileceğimiz Taşlar

Amazonit: Boğazdaki blokajları temizler.

Akuamarin: Daha esnek olmamızı sağlar ve kalbimize ışık sağlar. Cesaret verir. Sağlıklı iletişim için bir katalizör görevi üstlenir.

(Laciverttaşı) Lapis Lazuli: Duygu yüklü sözcükleri seçmemize yardımcı olur.

Rutilated Quartz: Cazibemizi arttırır. Aktif dinleme becerilerimizi geliştirmemiz için yardımcı olur.

Shattuckite (Şatukit): Önsezimizi ortaya çıkarır ve rüyalarımızı yorumlamamız için yardım eder. Daha yoğun rüyalar görmemize, meditasyonlarımızın daha güçlü olmasına destek olur.

Turkuaz: Kazalardan korur. Doğruluk ve dürüstlük yolunda devam etmemiz için bizi teşvik eder. Az ama öz iletişim kurmamıza yardım eder. Şefkat ve bilgeliği geliştirir.

Yazının dördüncü bölümü için: Tık Tık

Kitabı amazondan satın almak için: Tık Tık

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap