1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Şubat Ayında Okuduğum Kitaplar – 2021

Şubat Ayında Okuduğum Kitaplar – 2021
0

1 ay daha bitti ve ben yine Şubat ayında okuduklarım kitaplar ile geldim. Bu ay geçen aya göre biraz daha az okudum, çünkü nispeten daha kalın kitaplardı ve Şubat ayı da 28 çekiyordu 😊. Eşim çalışmaya başladığı için ikimiz de daha erken uyumaya başladık, kitap okuma saatlerim de azaldı bu yüzden. Yine de 7 kitap bitirdim, iyi bir rakam diyebiliriz. 😊

  1. Ferit Abuaf – İlkbey Köyü: Dram sevenler için güzel bir kitap. İçerisinde farklı karakterlerin yaşadıkları olaylar birbirine bağlanarak bir roman oluşturulmuş. Yazar Dostoyevski hayranı, bu da kitapta oldukça belli oluyor. Okurken bazı yerlerinde içim acıdı. Özellikle ortalarına kadar yavaş ilerlese de, okurken sıkılmadığım bir kitap oldu.
  2. Juan Rulfo – Pedro Páramo: Kült bir roman olarak tanınıyor. Kısa bir roman olsa da okunması oldukça zordu. Ne yalan söyleyeyim, kitabı tam olarak anlayamadım. Karışık geldi bana. Düş ile gerçeğin birbirine karıştığı bir kitap. Marquez’in Yüzyıllık Yalnızlık kitabını yazmasına ilham olduğu belirtiliyor. Büyülü gerçeklik türünde kitapları seviyorsanız okuyabilirsiniz, fakat bana çok da hitap etmedi.
  3. Livaneli – Huzursuzluk: Çok sürükleyici bir kitaptı. Elimden bırakamadım. Duygu yüklü, hüzünlü bir hikaye. Livaneli’nin kitaplarını çok seviyorum; çünkü hem içerisinde sosyal mesajlar barındırıyor, hem de akıcı şekilde yazıyor. Ezidi’lerin hikayesini öğrenirken gerçekten yüreğiniz acıyacak.
  4. Jeffrey Eugenides – Evlilik Meselesi: İçerisinde evlilik ve ilişkilerle ilgili felsefi düşünceler barındırıyor. Aşk üçgeni içerisinde kalan Madeleine’in yaşadıklarını okuyoruz. Klasik bir aşk romanından farklı. Düşünmenizi sağlayan bir kitap aslında. Beğendim.
  5. John Boyne – Çizgili Pijamalı Çocuk: Bu ay en sevdiğim kitaptı. Bir çocuğun gözünden Nazi dönemi Almanya’sını okuyoruz. Yine içimizi acıtan bir kitap. Sonunda gözlerimin dolmasına engel olamadım. Herkesin okuması gereken bir kitap kesinlikle.
  6. François Saintonge – Dolfi ile Marilyn: Bir bilim-kurgu kitabı. Yakın gelecekte klonlama yapılabiliyor ve istediğiniz kişileri klonlatabiliyorsunuz, fakat bazı kurallar var tabii ki. Mesela Adolf Hitler’in klonlanması yasak. Bazı tesadüfler sonucunda Hitler’in klonuna sahip olan bir adamın hikayesi. Oldukça eğlenceli bir kitaptı, fakat sonunu beğenmedim açıkçası. Bir de kitabı okumadan önce arka kapağını kesinlikle okumayın, tamamen spoiler içeriyor çünkü.
  7. Katie Fforde – Düğün Mevsimi: Bir düğün organizatörü, bir terzi ve bir kuaför olan 3 kadın bir araya gelerek arkadaş olurlar. Ünlü birinin düğününü planlarken yaşadıklarını okuyoruz. Her birinin hoşlandığı erkekler var. Romantik bir kitap yani. Debbie Macomber tarzında. Bu tarz kitapları seviyorsanız deniz kenarında çerezlik okunabilir.
Benim Şubat ayında okuduğum kitaplar bu şekildeydi. Siz Şubat ayında neler okudunuz? Bu kitaplardan okuduklarınız varsa, yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Ocak Ayında Okuduğum Kitaplar

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap