1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Kasım Ayında Okuduğum Kitaplar – 2020

Kasım Ayında Okuduğum Kitaplar – 2020
0

Her ay okuduğum kitapları küçük yorumlarla birlikte sizinle paylaşıyorum. Bu yazımda da Kasım ayında okuduğum kitapları paylaşıyorum. Ekim ayında okuduğum kitapları görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Hemen başlayalım.

  1. Erin Morgenstern – Gece Sirki: Fantastik bir kitap. Harry Potter kitaplarını sevdiyseniz bu kitabı da çok seveceksiniz. Çok eğlenceli bir kitaptı. Sadece geceleri ortaya çıkan sıra dışı bir sirki konu ediniyor. Gerçek sihirbazların görev aldığı bir sirk. İçerisinde yer alan aşk ögesini gereksiz buldum. Yine de çok keyif alarak okudum.
  2. Canan Tan – Söylenmemiş Şarkılar: Tavuk Suyuna Çorba serisi gibi içerisinde küçük küçük hikayeler barındıran kısa bir öykü kitabı. Tek oturuşta okuyup bitirebileceğiniz bir kitap. Fena değildi, fakat Tavuk Suyuna Çorba serisini tercih ederim.
  3. Naomi Alderman – Güç: Kadınların dünyaya egemen olduğu bir dünya düşünün. Ellerinden elektrik vererek erkekler üzerinde hakimiyet kuruyorlar. Kimisi gücünün farkında, kimisi daha sonra öğreniyor. Bazılarının gücü daha fazla. Kitap konu olarak ilginç olsa da tam olarak beklediğimi bulamadım. Hikayede ve anlatımında eksiklikler hissettim.
  4. Semboller ve İşaretler: Tarihimizdeki pek çok sembolleri ve işaretlerin bir araya toplandığı bir eser. Aslında koleksiyonluk bir kitap. Çoğu konuya değinilmiş, fakat açıklamalar çok yetersiz. Bir başlangıç kitabı gibiydi. Daha fazla araştırmaya itebileceğini düşünüyorum. Bu sebeple güzel bir çalışma olmuş diyebilirim.
  5. Donna Tart – Saka Kuşu: Annesini kaybeden bir çocuğun yaşadıklarını konu alıyor. Biraz kalın bir kitap olmasına rağmen zevkle okudum. Okuması biraz zor, ağır ilerliyor. Ana karakterin başına gelenleri okurken hüzünlenmekten kendinizi alamıyorsunuz. Edebi olarak değeri olan, kaliteli bir kitaptı bence.
  6. Ahmet Rasim Küçükusta – Hasta Etmeyin Adamı!: Kütüphaneden alarak okudum. Klasik bir sağlık kitabı. Doğru bildiğimiz yanlışların yanı sıra, nasıl daha doğru ve daha iyi beslenebileceğimizi anlatıyor. İçerisindeki çoğu şey zaten bildiğimiz şeyler, fakat anlattıklarını kaynak vererek desteklemesiyle güzel bir araştırma kitabı.
  7. Holly Holbert, Bruce Holbert – Hayat Değiştiren Öğretmenler: İnsanların hayatlarını etkileyen hikayelerin toplandığı bir öğretmenlik kitabı. Çok başarılı bulmadım açıkçası, içerisindeki hikayeler çok etkileyici değildi. Doğan Cüceloğlu, Müjdat Ataman gibi yazarların kitapları bu konuda daha iyi diye düşünüyorum.
  8. Lidia Yuknavitch – Dora: Freud’a Kafa Tutan Kız: Freud’un Dora isimli gerçek vakasının konu edildiği bir kitap. Dora çok ilginç bir karakterdi. Dili alışık olduğumuz gibi değildi. Yeraltı edebiyatı kitaplarını anımsattı bana. Çok bayılmadım, yine de okurken sıkılmadım.
  9. Aleister Crowley – Yasa Kitabı ve Yalanlar Kitabı: Bu ay okuduğum en gereksiz kitaptı. Bir din kitabı şeklinde yazılmış, fakat kitabı kavrayamadım, beni aştı 😊 Tavsiye edebileceğim bir kitap değil. 2 kitap barındırıyor içerisinde, yazar ayrıca bu kitapların tefsirini de yapmış, fakat bunlar da benim için anlaşılmazdı. Önerebileceğim bir kitap değil kesinlikle.
Benim Kasım ayında okuduğum kitaplar bu şekildeydi. Siz Kasım ayında neler okudunuz? Bu kitaplardan okuduklarınız varsa, yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Sevgiler.

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap