1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

Ekim Ayında Okuduğum Kitaplar – 2022

Ekim Ayında Okuduğum Kitaplar – 2022
0

Eylül ayında az kitap okusam da Ekim ayında bunu birazcık telafi ederek 11 kitap okudum. Tabii ki yaz aylarındaki gibi bir performans gösteremiyorum, ama yine de hiç yoktan iyidir diyerek başlıyorum.

1. Becky Gillaspy – Intermittent Fasting Diet Guide and Cookbook

Aralıklı oruç hakkında kısaca bilgilendirme yapmanın yanı sıra, menü planlaması ve yemek tarifleri içeren bir kitap. Bu konu ile ilgilenenlere tavsiye edebilirim.

2. Danielle LaPorte – The Desire Map

Yeni yıl hedefleri belirliyor musunuz? Belirliyorsanız neye göre belirliyorsunuz? Bu kitapta hedeflerinizi belirlerken duygularınızı baz alarak kendinize en uygun hedefleri nasıl seçebileceğinizi öğreniyorsunuz. Pek çok çalışma bölümü içeriyor. Özetinizi okusanız yeter bence 😊.

3. Joe Vitale – The Awakened Millionaire

Sanki kitapta bahsedilen parayı amaç değil araç olarak görmek kafasına ulaşabilmek için hali hazırda biraz paranız olması gerekiyormuş gibi hissettim okurken 😊. Bana çok dokunmadı, çok da sevemedim. Bitsin diye okudum geçtim öyle.

4. E.T.A. Hoffmann – Kedi Murr’un Hayat Görüşleri

Sahibinin çalışmasının arkasına kendi yaşam öyküsünü ve düşüncelerini yazan Kedi Murr’u okuyoruz. Bazı kısımlarda ise sahibinin yazılarını okuyoruz. Bana çok karışık geldi ve okurken bazen işin ucunu kaçırdım. Olayları birbirine bağlarken de zorlandım. Kedinin görüşlerini daha çok okumak isterdim.

5. Patricia Highsmith – Yetenekli Bay Ripley

Tom Ripley, varlıklı bir Amerikalının İtalya’da gününü gün eden maceraperest oğlu Dickie’yi ikna edip evine geri döndürmekle görevlendirilmiştir. Fakat Dickie’nin hayatını o kadar sever ki geri dönmek yerine o hayatı nasıl yaşayabileceğini düşünmeye başlar. Bu amacına ulaşmak için de sınırları zorlar. Anti-kahraman kitaplarını seviyorsanız mutlaka bakın.

6. Shari Lapena – A Stranger in the House

Gözünü hastanede açan Karen, oraya nasıl geldiğini hatırlamamaktadır. Arabasını direğe çarpmıştır ve o civarda polisler bir de ceset bulurlar. Kitabın ortasında sonunu tahmin edebiliyorsunuz. Gizem ve gerilim yaratılmaya çalışılsa da çok başarılı olamamış gibi. Çerezlik bir kitaptı fakat çok da başarılı değildi bana göre.

7. Juliet Diaz – Witchery: Embrace the Witch Within

Yine ritüeller barındıran, bu tarz şeyleri sevenlere uygun bir kitap.

8. Buket Uzuner – Toprak

Su serisinin devam kitabı niteliğinde olsa da ayrı da okunabilen uyumsuz Defne Kaman’ın başka bir kayboluş hikayesi. Olayları birbirine bağlayış şekli de yazım tarzı tartışılabilir tabii ki, fakat konu itibariyle okunmaya değer buldum.

9. Mihaly Csikszentmihalyi – Akış: Mutluluk Bilimi

Akış nedir ve akışa nasıl ulaşabiliriz? Güzel bir araştırma kitabı. Hayatın farklı alanlarında akışı nasıl yakalayabileceğimiz üzerine konuşmasının yanı sıra, hayattan daha fazla zevk almamız için neler yapmamız gerektiğinden de bahsediyor. Klasik kişisel gelişim kitaplarından farklı aslında, bu sebeple tam kişisel gelişim kitabı gibi de değil. Tavsiye ediyorum.

10. Uğur Dündar – İyi Uykular Sayın Seyirciler

Siyaset kitaplarını ve Uğur Dündar’ı seviyorsanız bakabilirsiniz. Uğur Dündar’ın son yıllarda iş hayatındaki başarıları şeklinde özetlenebilir belki.

11. Louise L. Hay – Her Şey Yolunda

Hastalıklarımız ve psikolojik nedenleri üzerine yazılmış bir pozitif enerji kitabı. Farklı hastalıklar için ne tür olumlamalar kullanabiliriz, bunun üzerinde duruyor. Kitabın arkasında bir tablo da var. “Pozitif düşün iyileş” düşüncesine inanıyorsanız bu kitabı da seversiniz. Tabii ki doktorunuza da danışmayı unutmayın.

Ekim ayında en sevdiğim kitap “Akış” oldu. Buket Uzuner’in “Toprak” kitabını da öneririm.

Sizin Ekim ayında okuduğunuz ve en sevdiğiniz kitap hangisiydi? Yorumlarda buluşalım.

Eylül ayında okuduğum kitaplar için: Tık Tık

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap