1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Gelişim

İÇ HUZUR VE HAYAT AMACI İÇİN TAŞLAR – DOĞAL TAŞLAR 2

İÇ HUZUR VE HAYAT AMACI İÇİN TAŞLAR – DOĞAL TAŞLAR 2
Multiple semi precious gemstones on wooden board
0
Merhaba Begonyalarım,

Bu yazı dizimde size doğal taşların kullanım alanlarından bahsedeceğim. Bir doğal taş dükkanına girdiğinizde sizi pek çok çeşit karşılıyor ve afallıyorsunuz. Bu yazı dizisi de bir rehber niteliğinde olacak diye düşünüyorum. Serinin ilk yazısında “Güç Taşları”ndan bahsetmiştik. Bu seride ise İç Huzur ve Hayat Amacı için kullanabileceğiniz taşlardan bahsedeceğim.

Bu yazıyı hazırlarken “Nicholas Pearson – Crystal Healing for the Heart” kitabını baz aldım. Bu kitapta bu taşlarla ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Hazırsanız bu yazı dizisinin ikinci bölümü ile devam edelim.

İÇ HUZUR İÇİN;

Siyah Onix: Karar verme yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olur. İnsanın kendisinin farkına varmasını ve kendine güvenmesini sağlar. Sakinletir, rahatlatır, nazar üzerinde etkilidir.

Siyah Turmalin: Kalplerimizi geçmiş travmalardan kurtarır. Kötü ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşabilmenizde yardımcı rol oynamaktadır. Stresten kurtulmanıza yardımcı olur. Duygusal bağlamdaki takıntılarınızı temizlemenizde faydalı olabilmektedir.

Hematit: Stresi ve gerginliği azaltır. Canlılık kazandırır. Hatalarımızı görmemize yardım eder.

Obsidyen: Kızgınlık, öfke, korku ve endişe duygularını yok eder. Olumlu duyguları harekete geçirir.

Kristal Kuvars: Çevrede oluşan negatif enerjiyi dağıtır. Altıncı hissi, sevgi ve şefkat duygularını güçlendirir. Enerji verir. İçimizdeki gerçek kişiliğimizin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

HAYAT AMACI İÇİN;

Altın Ortoklaz: Ruhsal ideallerimizi günlük hayatımıza entegre etmemize yardımcı olur. Güveni arttırır.

Malakit: Utangaçlığımızı ve çekingenliğimizi aşmamıza yardımcı olur. Ahlaki pusulamızı geliştirir. Hayat amacımızı gerçekleştirmemize yardımcı olur.

Pietersite: Enerjimizi dengelememize yardımcı olur. Duygu açısından güçlendirici etkisi vardır. Daha anlayışlı olmamızı sağlar. Kişisel doğrumuzu yaşamamız için yol gösterir.

Topaz: Denge sağlar. Enerjimizi yükseltir. Yaşam koşullarımızı değiştirmemize ve dileğimize gerçekleştirmemize yardımcı olur. Harekete geçmemize destek olur.

Serinin birinci yazısı için: Güç Taşları

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap