1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

NEW WELL Derma Makeup Cover Porselen Fondöten İncelemesi – Bronze

NEW WELL Derma Makeup Cover Porselen Fondöten İncelemesi – Bronze
0
Merhabalar,

Bir fondöten yorumu ile daha karşınızdayım. New Well markasının bu fondötenini indirimde 20 TL görünce alayım da bir deneyeyim dedim. Maalesef son zamanlarda en beğenmediğim ürünlerden olmayı başardı kendisi.

Bendeki Bronze rengi. İlk olarak ürün inanılmaz derecede kokuyor. Öyle hoş bir koku da değil. Baya kötü kokuyor. Bu açıdan zaten eksi puan alıyor benden direkt olarak. İkinci kötü özelliği yapısının çok koyu olması. Parmakla ya da fırçayla dağıtmakta zorluk çektim. Ürün resmen çamur gibi. Kapatıcı olsun diye düşünülerek abartılmış sanırım yapısı. Kapatıyor mu, kapatıyor. Fakat kullanımı çok zor. Ancak nemli süngerle biraz daha kolay oluyor uygulaması.

Sürdükten sonra yüzünüzde maske gibi kalıyor ve üzerine nasıl pudra uygularsanız uygulayın, cakey görünümden kurtulamıyorsunuz. Pudra uygulasanız da uygulamasanız da 1-2 saat sonra cildinizde kusma yapıyor. Benim cildim karma-yağlıya dönük bir cilt. Ürün sanırım içerisinde pudra da bulunduruyor. Bu sebeple kuru ciltliler zaten anlaşamayacaktır bu ürünle diye düşünüyorum. Pudra sürmezseniz de o kadar sarı alt tonlu ki, yüzünüzde maske gibi duruyor.

Makyaj bazı ile de ürünü kullanmayı denedim, fakat kullanımda bir farklılık olmadı. Elimde olan farklı pudralarla denediğimde en iyi performansı wet n wild MegaGlo Kontür Paleti’ndeki pudra ile aldım. Bu şekilde ürün biraz daha kullanılabilir duruma geliyor.

Son olarak fondöteni yüzünüzden çıkarmak da gerçekten çok zor. 2 sefer makyaj temizleyici ile temizlememe rağmen, tonik ile yüzümü sildiğimde hala fondöten kalıntısı geliyor pamuğa. Yani ciddi ciddi gözenekleri tıkıyor. Bu sebeple kullandıktan sonra çok da iyi temizlemek lazım. Gözeneklere dolması nedeniyle, çok da emin olamamakla birlikte ürün sanırım bende biraz sivilcelenmeye de neden oldu.

Bir yandan bu fondöteni çöpe atasım gelirken, bir yandan da kıyamıyorum. Sanırım ürün bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. Fakat daha sonra asla bir daha alacağımı düşünmüyorum. İndirimsiz olarak 50 TL’ye satılıyor. Bu fiyata çok daha iyi fondötenler bulunabileceğini düşünüyorum.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz? Bu fondöteni kullandınız mı? Sizin cilt yapınızla nasıl uyum gösterdi? Önerir misiniz? Favori uygun fiyatlı fondötenleriniz neler?

Yorumlara bekliyorum. Öpücükler.

 

E-Bülten Abonesi Olun

En yeni içeriklerimizden ilk sizin haberiniz olsun!

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Gizlilik politikamızda daha fazlasını okuyun.
Lütfen spam klasörünü kontrol edip güvenli olarak işaretleyin.

Yorum Yap